Upozornění pro rodiče

31.08.2020

Upozornění pro rodiče

Vážení rodiče,

pokud se vracíte z dovolené z níže uvedených zemí (Chorvatsko, Francie) v závěru prázdnin, nahlaste tuto skutečnost třídnímu učiteli svého dítěte a dbejte důsledně doporučení hlavní hygieničky (viz níže) – tzn. vybavte své dítě do školy rouškou při jeho pobytu ve společných prostorách i ve třídě  po dobu alespoň 10 dní, případně zvažte po stejnou dobu domácí karanténu.

Děkujeme za pochopení.

Doporučení hlavní hygieničky ČR cestovatelům po návratu z Chorvatska a Francie (z 27. 8. 2020)

• Po dobu 14 dnů sledujte svůj zdravotní stav.
  • V případě příznaků zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře.
  • Vyhýbejte se hromadným akcím a dodržujte bezpečný odstup, alespoň 2 metry, od ostatních.
  • Zvažte návštěvy domovů pro seniory a jiných zranitelných skupin obyvatel. Pokud se pro návštěvu rozhodnete, nezapomeňte na ochranu úst a nosu.
  • Při cestách hromadnou dopravou či v jiných místech, kde se koncentruje hodně lidí, pokud možno používejte roušku či jiný prostředek ochrany úst a nosu.
  • Často si myjte ruce vodou a mýdlem a používejte dezinfekci.
  • Kýchejte do jednorázového kapesníku nebo do rukávu.