TYRŠOVÁCI ROZDÁVAJÍ PODĚKOVÁNÍ A RADOST

28.06.2020

Vážení čtenáři stránek naší školy,

pokud jste neměli příležitost, čas či možnost zhlédnout nový internetový týdenní školní časopis, ráda bych Vás touto formou informovala o aktivitách žáků Tyršováků.

Svými skutky potvrdili, že jsou plní nápadů, velmi tvořiví, váží si práce druhých lidí, umí projevit uznání, poděkovat a držet při sobě (jako jeden celek), nejen v době krize. Vše prokázali v naší on-line soutěži PODĚKUJ A POŠLI SRDCE VŠEM HRDINŮM V PRVNÍ LINII, která probíhala na začátku května, v době domácí karantény.

Jsem na Tyršováky i jejich rodiče pyšná, protože se dobrovolné soutěže zúčastnilo téměř 70 žáků napříč všemi ročníky (od prvňáčků až po deváťáky). Vytvořili pomocí různých výtvarných technik a rozmanitých materiálů nádherná díla. Opravdu si dali záležet, věnovali svůj volný čas. Za to jim patří velká pochvala.

Všechna vytvořená díla žáků byla graficky zpracována paní učitelkou Mgr. Pavlou Novotnou do jednoho celku - velkého srdce ve formě plakátu. Ten jsme nechali namnožit a snažili se rozdat všem, kteří si zaslouží naše uznání, poděkování, že v době nouzového stavu, karantény pomáhali a stále pomáhají.

Ke komu SRDCE S PODĚKOVÁNÍM putovalo? Za instituce, úřady panu hejtmanu Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrákovi, CSc. (poděkování patřilo také všem záchranným složkám MSK). Rovněž MěÚ Frenštát p. R., České poště, úřadu práce. Za záchranáře – zdravotnické záchranné službě, policii státní i městské, hasičům, pracovníkům polikliniky. V rámci sociálních služeb – domovu důchodců Hortenzie, domu s pečovatelskou službou, charitě Frenštát p. R., Astře – centru volného času. Z dalších služeb občanům – lékárnám a větším obchodům s potravinami.

A jak předávání srdcí dopadlo, můžete vidět na přiložených fotografiích. Bylo velmi milé vidět upřímnou radost, potěšení a dojetí všech obdarovaných. Tímto jim děkuji, že souhlasili se zveřejněním v našem školním časopisu, na stránkách školy a mohu se s Vámi o jejich radost také podělit. Děkujeme!!!

S pozdravem školní psycholožka PhDr. Miroslava Vojnová