Maškarní karneval 2020

11.02.2020

Rok se s rokem sešel a u nás v družině opět proběhl maškarní karneval. Ten letošní se konal v pátek 7. února. Děti se již tradičně moc těšily. Někteří nedočkavci měli kostýmy oblečené již dopoledne ve vyučování. Na obědě se nikdo zbytečně nezdržoval, aby se mohl už už obléknout do maškarního kostýmu. A za chvíli v družině pobíhaly víly, princezny, vojáci, piráti, čarodějové.

Hojně byla zastoupena i zvířecí říše. Stejně jako v loňském roce, tak i letos se karneval pod vedením kouzelníka proměnil v úžasnou kouzelnickou šou. Od prvních minut, kdy se děti usadily v krásně vyzdobené tělocvičně, všichni hltali kouzla, která pan kouzelník předváděl. Ke každému čarování si vždy vybral pomocníky z řad dychtivých dětí, které odměnil malou sladkostí. Kouzelník dokázal zapojit nejen vybrané pomocníky, ale všechny děti, i ty z řad diváků. Nezahálely ani paní vychovatelky a také se s chutí zapojily do kouzlení.

Aby se nikdo nenudil, tak se kouzla střídala se soutěžemi a tancem při rytmické hudbě. Na své si přišli opravdu všichni. V druhé půlce programu každé dítě dostalo od pana kouzelníka zvířátko či kytičku vytvarovanou z nafouklého balónku. Na závěr maškarního rejdění kouzelník ještě předvedl pár kouzel a vše zakončil tanec, při kterém si děti s chutí rozebraly balónky z celé tělocvičny. Všichni si karneval užili a jsme rádi, že jsme v tomto chřipkovém období mohli společně prožít hezké odpoledne. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD

GALERIE