LEGO ROBOTI VE ŠKOLE

23.01.2020

Ve středu 15. ledna a v pátek 17. ledna 2020 navštívili naši školu učitelé a žáci ZŠ Veřovice.
Nepřijeli sami, přivezli s sebou čtyři roboty – konkrétně Lego stavebnici robotů MINDSTORMS.

Zájemcům z řad žáků 7. a 8. ročníku se během dvou vyučovacích hodin plně věnovali žáci
ze ZŠ  Veřovice. Všem vysvětlili, co Lego roboti všechno umí, jak pracovat se softwarem a jak přesně práci robota naprogramovat.  Naši žáci pracovali ve skupinkách a jejich úkolem bylo připravit roboty tak, aby zvládli trasu plnou překážek.

Všechny žáky programování zaujalo, měli plné ruce práce a byli nadšeni, když na závěr roboti projeli určenou dráhu bez jediné chybičky.

Děkujeme paní ředitelce ZŠ Veřovice Renatě Štěpánové, panu učiteli Marku Kundrátovi a žákům z Veřovic za milou a poučnou návštěvu. Bude pro nás určitě inspirací do další práce.

Pavlína Maňasová, zástupce ředitele