Cesta za pokladem 2019

12.06.2019

Ve čtvrtek 6. června proběhla v naší družině Cesta za pokladem. Je to každoroční poslední akce, na kterou se všichni moc těší. Zažít trochu dobrodružství při hledání pokladu baví každého.

Ráno paní vychovatelky připravily trasu s úkoly a po obědě se mohlo vyrazit. Úkol č. 1 byl nalezen již na školním hřišti – hádanky. Děti, rozdělené podle oddělení ŠD, daly hlavy dohromady a luštily a luštily. V jednotě je síla, a tak se dětem společně podařilo vyluštit všech šest hádanek.

Podle barevných praporků jsme hledali trasu, kudy se vydat dál. Netrvalo dlouho a u muzea bylo další stanoviště. Zde byl nalezen úkol č. 2 – napsat 10 slov na písmeno B. Pro naše školáky jednoduchá věc. Úkol byl splněn bleskurychle a pokračovali jsme dál.

Na třetím stanovišti se plnil úkol zručnosti. Každý dostal provázek a v rámci oddělení je museli svázat dohromady, aby byl z nich jeden dlouhý kus. Tento úkol, který prověřil u dětí motoriku, dal všem pořádně zabrat. Ale posléze se podařilo vytvořit jeden dlouhý provaz a mohli jsme se vydat dál.

Na čtvrtém stanovišti se hledaly obálky s úkoly 4, 5, 6 a 7. Po delším hledání byly obálky nalezeny a začaly se plnit úkoly. Úkol č. 4 – zazpívat jakoukoliv písničku. Tohoto úkolu se děti zhostily s velkou chutí. Úkol č. 5 – molekuly. Už to chtělo trochu si protáhnout tělo a soutěž molekuly byla k tomu ideální.  Úkol č. 6 – autoportrét. Předposlední úkol byl z oblasti estetična, nakreslit svůj portrét. Všichni začali tvořit svůj portrét s velkou chutí a byla nakreslena opravdu zajímavá díla. Úkol č. 7 – Bobřík mlčení. Děti musí dojít na školní zahradu potichu. Úkol pro děti nejtěžší, pro paní vychovatelky nejoblíbenější.

Podle praporků jsme konečně dorazili na školní zahradu, kde byl ukryt tajuplný poklad. I letos dalo jeho nalezení dětem pořádně zabrat. Hledalo se, hledalo a ne a ne ho najít. Hurá, povedlo se!  Nyní se mohlo přistoupit k rozdělení pokladu. Všichni dostali sladkou odměnu a něco na památku.

Úkoly splněny, poklad nalezen, mohli jsme začít opékat špekáčky, které si děti přinesly. Přestože všichni měli velikou chuť, tak mnozí trpělivě čekali, až na ně přijde řada u ohně. Nakonec se opečeného špekáčku dočkali všichni. Do opékání se s chutí zapojili i někteří rodiče. Stejně jako v minulých letech i letos se tato akce moc vydařila a všichni odcházeli domů spokojeni. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD