Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Projektový den ŠD na Bílé

14.05.2019

 

V úterý 7. května jsme v rámci Šablon II uskutečnili projektový den mimo školní družinu a vyjeli jsme s dětmi na Bílou v Beskydech na program Zpátky do pravěku.

Děti se již od rána nemohly dočkat, až usednou do autobusu a vydají se vstříc dobrodružství. Čekala nás totiž úžasná pouť do pravěku. Cesta uběhla rychle, jen jednu chvíli jsme znervózněli a to tehdy, když náš autobus zkrápěly kapky deště. Optimismus nás ale neopouštěl a věřili jsme, že nám počasí bude přát. Ani jsme se nenadáli a už jsme byli na místě. Děti ihned zaujal zajímavě vybavený areál dětského parku. Nestačili jsme se pořádně rozkoukat a už tu byli „pralidé“, kteří se dětem ihned věnovali. Se všemi dětmi se seznámili, naučili je říkanku, která je provázela celým programem, a posléze si děti rozdělili do skupin. Každou skupinu vedl jeden „pračlověk“. V těchto skupinkách děti procházely celým areálem, ve kterém byla připravena stanoviště, na kterých plnily různé úkoly vztahující se k pravěku. Mohly si prohlédnout pravěkou jeskyni, posbírat v trávě bobule a také zjistit, že střelba na cíl z foukačky není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdálo. Při hledání kamenů s nakreslenými symboly se vyplatila spolupráce ve dvojicích, kdežto při jízdě z kopce za mamutem to musel zvládnout každý sám. Při přelézání ze stromu na strom to chtělo zase kus odvahy a při vlastnoruční výrobě suvenýru, který bude dětem připomínat toto odpoledne, si každý procvičil jemnou motoriku a kreslení. Naše děti by byly správní lovci mamutů, poněvadž všechny úkoly zvládly na jedničku.

 

 

Po splnění zadaných úkolů dětem pořádně vyhládlo a všichni se s chutí pustili do svačiny, kterou jim rodiče nabalili. Ale nebyl by to správný výlet, kdybychom si z něj neodvezli nějaký suvenýr. Jakmile se otevřel stánek se suvenýry, okamžitě se u něj vytvořila fronta. Každý si koupil nějakou maličkost, a to byla ta příjemná závěrečná tečka.

 

GALERIE

 

Počasí nám nakonec přece jen vyšlo, děti byly spokojené a moc hodné, což je největší odměna pro paní vychovatelky. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat pracovníkům na Bílé za velkou ochotu a trpělivost při plnění našich požadavků, spojených s administrativou. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm