Projektový den ŠD na Bílé

14.05.2019

V úterý 7. května jsme v rámci Šablon II uskutečnili projektový den mimo školní družinu a vyjeli jsme s dětmi na Bílou v Beskydech na program Zpátky do pravěku.

Děti se již od rána nemohly dočkat, až usednou do autobusu a vydají se vstříc dobrodružství. Čekala nás totiž úžasná pouť do pravěku. Cesta uběhla rychle, jen jednu chvíli jsme znervózněli a to tehdy, když náš autobus zkrápěly kapky deště. Optimismus nás ale neopouštěl a věřili jsme, že nám počasí bude přát. Ani jsme se nenadáli a už jsme byli na místě. Děti ihned zaujal zajímavě vybavený areál dětského parku. Nestačili jsme se pořádně rozkoukat a už tu byli „pralidé“, kteří se dětem ihned věnovali. Se všemi dětmi se seznámili, naučili je říkanku, která je provázela celým programem, a posléze si děti rozdělili do skupin. Každou skupinu vedl jeden „pračlověk“. V těchto skupinkách děti procházely celým areálem, ve kterém byla připravena stanoviště, na kterých plnily různé úkoly vztahující se k pravěku. Mohly si prohlédnout pravěkou jeskyni, posbírat v trávě bobule a také zjistit, že střelba na cíl z foukačky není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdálo. Při hledání kamenů s nakreslenými symboly se vyplatila spolupráce ve dvojicích, kdežto při jízdě z kopce za mamutem to musel zvládnout každý sám. Při přelézání ze stromu na strom to chtělo zase kus odvahy a při vlastnoruční výrobě suvenýru, který bude dětem připomínat toto odpoledne, si každý procvičil jemnou motoriku a kreslení. Naše děti by byly správní lovci mamutů, poněvadž všechny úkoly zvládly na jedničku.

Po splnění zadaných úkolů dětem pořádně vyhládlo a všichni se s chutí pustili do svačiny, kterou jim rodiče nabalili. Ale nebyl by to správný výlet, kdybychom si z něj neodvezli nějaký suvenýr. Jakmile se otevřel stánek se suvenýry, okamžitě se u něj vytvořila fronta. Každý si koupil nějakou maličkost, a to byla ta příjemná závěrečná tečka.

GALERIE

Počasí nám nakonec přece jen vyšlo, děti byly spokojené a moc hodné, což je největší odměna pro paní vychovatelky. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat pracovníkům na Bílé za velkou ochotu a trpělivost při plnění našich požadavků, spojených s administrativou. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD