Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Adolf Dudek v družině

07.03.2019

 

V pondělí po jarních prázdninách jsme v družině s velkou radostí přivítali našeho každoročního hosta, ilustrátora dětských knih, Adolfa Dudka.  Přestože pan Dudek k nám dochází již několik let, pokaždé jsme mile překvapeni jeho nápady, pohotovostí a energií. Letos k nám ilustrátor přijel s programem Malování pro děti. Na úvod ukázal spoustu knih, které ilustroval, a zjistil, že mnoho těchto knih se nachází u dětí doma v knihovničkách.

Na letošní besedě pan Dudek zábavnou formou dětem vysvětlil, kdo je to ilustrátor a zasvětil je do jeho práce. Všichni hltali informace o tom, jak si ilustrátor nejdříve musí přečíst text, který bude ilustrovat, jak někdy dlouze přemýšlí o podobě obrázku, jaké pomůcky používá.  

Pan Dudek všechny ujišťoval, že kreslit umí úplně všichni a že je to velká zábava. Na důkaz svého tvrzení si vybral z hlediště několik pomocníků, s kterými kreslil jen pomocí základních geometrických tvarů. A ejhle, všichni byli překvapeni, jak pomocí kruhu, trojúhelníku, čtverce či obdélníku jde namalovat kočička, pejsek, domeček a třeba i medvěd. Při ukázkách malířského umění ilustrátora, ale i dětí se všichni dobře bavili a tradičně se po dobu celého vystoupení ozývaly salvy dětského smíchu. Na závěr proběhla tradiční autogramiáda, na které se ilustrátor dětem originálně podepisoval na čelo nebo ruku. A jako každý rok nám namaloval obrázek na památku. Na vystoupení pana Dudka se vždycky všichni těšíme. Jak řekl Dominik: „Pan Dudek je z celé družiny nejlepší!“

Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka

GALERIE

 

 

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm