Chemie na hradě

27.06.2018

V úterý 26. června se zájemci z řad 8. a 9. tříd vypravili na 12. ročník akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě. Tato akce je zaměřena na popularizaci přírodních věd mezi žáky základních a středních škol, ale také mezi širokou veřejností. Přírodní vědy se v současnosti netěší přízni mladých lidí, i když se jedná o velmi perspektivní obory. Jsou často považovány za něco hrozného, co se nedá naučit… Pořadatelé této akce chtěli všem návštěvníkům ukázat, že přírodní vědy mohou být krásné a zábavné a také, že se jedná o velmi potřebné obory lidské činnosti. A myslíme, že se jim to podařilo!

Celý prostor hradu nabízel zajímavosti z oblasti chemie, fyziky, matematiky, informatiky, robotiky, biologie a geografie. Nabízel spoustu soutěží a her, prostoru pro vyrobení slizu a svíček, geodetické zaměřování, práci s moderními mikroskopy, pilotáž Formule nebo legraci s héliem…

Na hradě se všem velmi líbilo a těšíme se příští rok na další ročník!

Pavlína Maňasová

učitelka chemie