Pasování na čtenáře

19.06.2018

V úterý 12. 6. 2018 proběhlo v malém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm slavnostní PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE.

Všichni prvňáčci se postupně vystřídali na pódiu a předvedli své čtenářské dovednosti před svými rodinnými příslušníky a před písmenkovou královnou a králem. Ten je pak slavnostně pasoval na čtenáře. Děti dostaly čtenářský dekret, od Městské knihovny na památku pěknou knížku a průkazku, předplatné na celý rok jim zaplatil nadační fond Klub rodičů naší školy. Po ukončení pasování měly děti možnost se do knihovny ihned podívat, seznámit se s jejím provozem a vybrat si svou první knížku. Přejeme jim radost ze čtení a mnoho nových objevů ve vypůjčených knihách.

Velmi děkujeme Městské knihovně a také našim deváťákům z divadelního kroužku Tyršovadlo za přípravu pěkné akce pro nejmladší žáky školy.

učitelky 1. tříd