Protidrogový vlak

24.05.2018

Dne 26. 4. 2018 se žáci osmých tříd zúčastnili preventivního programu Protidrogový vlak. Cílem tohoto programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku,

na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Protidrogový vlak se skládá z šesti vagónů a v každém žáci prošli reálným příběhem z oblasti drogové závislosti na filmovém plátně a realisticky ztvárněným prostředím v jednotlivých vagónech. Každá skupinka žáků měla lektora, který žáky po 165 m dlouhém vlaku provázel, informoval o projektu a vedl s žáky k dané problematice diskusi. Vlaková souprava REVOLUTION TRAIN otevírá nové možnosti spolupráce v oblasti prevence.

Postřehy žáků třídy 8. C:

Jak se mi program líbil?

• Bylo to super, určitě mi to hodně dalo a každopádně bych takto nechtěla skončit.
  • Program se mi moc líbil.
  • Byl inspirativní a velmi ukázkový pro děti, které chtějí něco takového zkusit. Moc se mi to líbilo.
  • Program se mi líbil moc, byl hodně poučný.
  • Program se mi hodně líbil. Popravdě je mi po jeho vidění zle.
  • Líbil se mi program, byl velmi propracovaný (byla jsem mile překvapena, nečekala jsem to).
  • Bylo to super, měli to hrozně pěkně vymyšlené.
  • Program se mi líbil, myslím si, že by to někomu mohlo pomoct, aby to nebral.

Ovlivnil tě program natolik, abys drogy v budoucnu nebral/a?

• Ano, protože v budoucnu bych chtěla úplně něco jiného zažít, než si zkazit život drogami.
  • Ano ovlivnilo mě to, jak jsem viděla, jak ten film skončil.
  • Nechci, abych si do žil píchal drogy.
  • Já jsem slušně vychovaný, a proto i bez programu bych nikdy drogy nezkusil.
  • Jo, nechtěl bych skončit jako feťák.
  • Pomohl mi uvědomit si, co se může stát.
  • Ano, dřív už jsem pochybovala o vyzkoušení drog, ale teď jsem se přesvědčila, že opravdu ne.
  • Určitě drogy zkoušet nebudu a tohle pro mě byl opravdu dobrý důvod a ponaučení.

Doporučil/a bys program svým vrstevníkům? Proč?

• Doporučila bych ho všem. Program mě bavil.
  • Doporučila bych ho všem dospívajícím lidem, protože bych nerada viděla takhle zničené životy.
  • Určitě doporučila, bylo to hodně propracované.
  • Program bych doporučila všem lidem, protože to bylo velice poučné.
  • Doporučil, protože si myslím, že by ho mělo více lidí vidět.
  • Doporučila bych jim to, protože je tam všechno dobře řečeno, a bylo to tam i pěkně ukázáno.
  • Určitě. Aby si nezkazili život a spíš ať si ho užijí.
  • Určitě bych ten program doporučila všem dětem, které mají 13-16 let. Aby si pořádně rozmyslely, do čeho by mohly spadnout.