Sběrová akce JARO 2018

17.05.2018

Na začátku květnového týdne proběhl na školním dvoře jarní sběr papíru. Naše škola se do sběrové soutěže Zelený strom zapojuje každoročně již od roku 1992 a pravidelně obsazuje v rámci Moravskoslezského kraje přední příčky.

Ve středu a ve čtvrtek výběr papíru začínal v 7.15 a končil v 16.00 hodin. V pátek byl sběr ukončen ve 12 hodin, aby se stihl uklidit školní dvůr.

Ve středu měla sběrová akce plynulejší průběh. Bylo vidět, že se sběr rozjíždí. Pomocníci stačili plnit kontejnery a sběrna v Novém Jičíně plynule odvážet. Větší nápor přišel ve čtvrtek a poté i v pátek. To už se začínaly tvořit fronty. Chlapci, kteří pomáhali při sběru a bez kterých by to nešlo, přenesli na váhu a pak do velkých zelených kontejnerů přes 30 tun papíru.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem rodičům, příbuzným našich žáků i žákům samotným za to, že se zapojili do naší každoroční sběrové akce. Podpořili touto cestou sponzorování Záchranné stanice v Bartošovicích, kde nejlepší sběrači předají finanční dar. Odměnou pro ně bude program připravený v záchranné stanici. Výtěžek bude také účelně využit k nákupu pomůcek a vybavení pro rozvoj vzdělávací činnosti žáků, úpravu zahradního domku, k nákupu odměn pro nejlepší sběrače a žáky, kteří pomáhali při sběrové akci.

Velký dík patří i chlapcům 8. A, 8. C, 9. A, 9. B a 9. C., kteří byli nápomocni při realizaci sběrové akce – tj. vážení, odebírání, třídění papíru a plnění kontejnerů. Byli to tito žáci: Dalibor Ott, Martin Horečka, Natanael Janák, Lukáš Kutáč, Marek Kotrba, Ladislav Žlebek, Karel Šindler, Dominik Jozek, Jan Blažek, Daniel Sládeček, David Gillar, Radek Vavroš, Prokop Blažek a Jakub Špaček.

Jarní sběr přinesl 31 854 kg a za celý školní rok 2017/2018 se nasbíralo 52 417 kg starého papíru. Žáci prvního stupně na jaře donesli 18 233 kg a žáci druhého stupně 11 418,5 kg. Do sběrové akce se zapojily i děti Mateřské školy Markova, které na jaře přispěly 2 202,5 kg papíru.

Letos nám počasí přálo a přispělo k hladkému průběhu sběru. Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Doufáme, že ve sběrové soutěži Zelený strom opět zvítězíme.

Mgr. Alena Maňasová

GALERIE