Tradiční Velikonoce ve ŠD 2016

16.03.2016

Letošní projekt Tradiční Velikonoce jsme naplánovali na pondělí 14. 3. 2016. Dle zkušeností z předchozích let jsme se na něj připravovali již dlouho dopředu. Naplánování vhodného termínu, zajištění hostů, obstarání dostatečného množství ingrediencí (vyfouknutých vajíček, proutí na pomlázky), to chce pečlivou přípravu a časovou rezervu.

Na daný termín je již vše připraveno a už jen očekáváme příchod hostů. Každé ze čtyř oddělení se v tento den proměnilo v dílnu, kde se mohl každý zapojit do dané činnosti. V prvním oddělení si vybudovala zázemí paní Kutáčová, která s námi spolupracuje již několik let. Pod jejím profesionálním vedením si děti zdobí vajíčka tekutým barevným voskem. Zájem je tradičně ohromný. Každý by chtěl pracovat ihned a nikomu se nechce chviličku počkat, až se uvolní místo u stolu. V této dílně je nával až do poslední minutky.

V druhém oddělení se pletly pod dohledem pana učitele Ondryáše a pana Jalůvky, který nám jako rodič věnoval svůj čas, pomlázky. Na této chlapské činnosti se podíleli velkou měrou i budoucí majitelé pomlázky, kteří museli přiložit ruku k dílu. Přesto, nebo možná právě proto, byl i zde zájem o pletení veliký.

Ve třetím oddělení byl náš třetí host, paní Kurdelová, naše bývalá kolegyně. Ta si pro děti připravila rukodělnou činnost – výrobu papírové ovečky zavěšené na větvičce. V tomto oddělení si děti mohly vyrobit pod vedením paní vychovatelky i zajímavého zajíčka. Obě tyto aktivity byly neustále v obležení dětí a paní vychovatelky se měly co ohánět.

V posledním, čtvrtém oddělení bylo něco pro mlsné jazýčky. Zde se zdobily perníčky, které paní vychovatelky napekly s dětmi před týdnem ve cvičné kuchyni. Paní vychovatelka musela pečlivě perníčky rozdělovat, aby se dostalo na všechny zájemce. Na zdobení dohlížela zkušeným okem paní učitelka Pavlasová, která zájemcům ochotně poradila a pomohla. Zde zavládlo heslo „Co si nazdobíš, to si sněz!“ A děti se tímto mottem rády řídily.

Letošní Tradiční Velikonoce se opět velice vydařily. Nejlépe to asi vyjádří zhodnocení Elišky, která s rozzářenýma očima líčila paní vychovatelce: „Udělala jsem si zajíčka, ovečku, namalovala vajíčka a nazdobila perníčky a bylo to super!“ Velkým zadostiučiněním pro paní vychovatelky je fakt, že děti nechtěly odcházet domů a rodiče trpělivě čekali, až se jejich ratolesti „vydovádí“. Moc děkujeme našim hostům, že nám a našim dětem věnovali svůj čas. Vážíme si jejich ochoty a vstřícnosti. Tak zase za rok!

GALERIE