Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Tradiční Velikonoce ve ŠD 2016

16.03.2016

Letošní projekt Tradiční Velikonoce jsme naplánovali na pondělí 14. 3. 2016. Dle zkušeností z předchozích let jsme se na něj připravovali již dlouho dopředu. Naplánování vhodného termínu, zajištění hostů, obstarání dostatečného množství ingrediencí (vyfouknutých vajíček, proutí na pomlázky), to chce pečlivou přípravu a časovou rezervu.

Na daný termín je již vše připraveno a už jen očekáváme příchod hostů. Každé ze čtyř oddělení se v tento den proměnilo v dílnu, kde se mohl každý zapojit do dané činnosti. V prvním oddělení si vybudovala zázemí paní Kutáčová, která s námi spolupracuje již několik let. Pod jejím profesionálním vedením si děti zdobí vajíčka tekutým barevným voskem. Zájem je tradičně ohromný. Každý by chtěl pracovat ihned a nikomu se nechce chviličku počkat, až se uvolní místo u stolu. V této dílně je nával až do poslední minutky.

V druhém oddělení se pletly pod dohledem pana učitele Ondryáše a pana Jalůvky, který nám jako rodič věnoval svůj čas, pomlázky. Na této chlapské činnosti se podíleli velkou měrou i budoucí majitelé pomlázky, kteří museli přiložit ruku k dílu. Přesto, nebo možná právě proto, byl i zde zájem o pletení veliký.

Ve třetím oddělení byl náš třetí host, paní Kurdelová, naše bývalá kolegyně. Ta si pro děti připravila rukodělnou činnost – výrobu papírové ovečky zavěšené na větvičce. V tomto oddělení si děti mohly vyrobit pod vedením paní vychovatelky i zajímavého zajíčka. Obě tyto aktivity byly neustále v obležení dětí a paní vychovatelky se měly co ohánět.

V posledním, čtvrtém oddělení bylo něco pro mlsné jazýčky. Zde se zdobily perníčky, které paní vychovatelky napekly s dětmi před týdnem ve cvičné kuchyni. Paní vychovatelka musela pečlivě perníčky rozdělovat, aby se dostalo na všechny zájemce. Na zdobení dohlížela zkušeným okem paní učitelka Pavlasová, která zájemcům ochotně poradila a pomohla. Zde zavládlo heslo „Co si nazdobíš, to si sněz!“ A děti se tímto mottem rády řídily.

Letošní Tradiční Velikonoce se opět velice vydařily. Nejlépe to asi vyjádří zhodnocení Elišky, která s rozzářenýma očima líčila paní vychovatelce: „Udělala jsem si zajíčka, ovečku, namalovala vajíčka a nazdobila perníčky a bylo to super!“ Velkým zadostiučiněním pro paní vychovatelky je fakt, že děti nechtěly odcházet domů a rodiče trpělivě čekali, až se jejich ratolesti „vydovádí“. Moc děkujeme našim hostům, že nám a našim dětem věnovali svůj čas. Vážíme si jejich ochoty a vstřícnosti. Tak zase za rok!

 

GALERIE

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm