Základní informace

Škola organizuje sběrovou akci starého papíru 2x ročně (podzim, jaro) již od roku 1992. Jejím cílem je vést žáky k separaci druhotných surovin, ochraně životního prostředí a šetrnému vztahu k našim lesům.

Díky velké podpoře rodičů žáků i občanů města se nám daří v posledních letech ve sběrové soutěži Zelený strom, kterou v rámci Moravskoslezského kraje organizuje společnost ORC recycling s. r. o., pravidelně obsazovat přední příčky. Této podpory si velmi vážíme. V posledních letech se do sběrové soutěže aktivně zapojují také děti a rodiče naší MŠ Markova.

Výtěžek ze sběrové akce je zasílán na účet školy a je využit k nákupu vybavení školy (např. v roce 2018 vybavení zahradního domku a lavičky na chodby, v letech 2016, 2015, 2013, 2011 - 6x projekční sada do tříd) a financování školních i mimoškolních aktivit žáků. Poměrnou část výtěžku využívají také děti MŠ Markova. V minulosti jsme z výtěžku přispívali na chov opice tamarín pinčí v olomoucké ZOO a na studia africké dívky v rámci projektu Adopce na dálku. V současné době podporujeme příspěvkem v rámci ekologické výchovy provoz záchranné stanice v Bartošovicích.

O výběru aktivit k financování a účelu využití výtěžku rozhoduje dle aktuálních potřeb vedení školy, s náměty mohou přicházet také pedagogové a rodiče žáků.

Na konci školního roku je za obě kola sběru vyhodnoceno a odměněno 5 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepší třídní kolektivy v základní škole. Vyhodnocení a ocenění aktivních dětí probíhá také v mateřské škole.