Školní časopis

Školní časopis bývá součástí školy. Můžeme se z něj dozvědět o oficiálních událostech, ale i drby ze zákulisí. Po letech může sloužit k osvěžení paměti a připomenutí dob minulých. Na první pohled je to jen obyčejných 24 stránek každý měsíc. Pokud nahlédneme na vznik časopisu podrobněji, jsou to desítky hodin každý měsíc, práce desítek žáků, hromady papírů, fotek a obrázků.

Často se v časopise objevují nápady a názory, které bychom my, dospělí, nikdy nevymysleli. Patří k danému věku.

Každý časopis jednou skončí. Svět se kvůli tomu nezastaví, dál se bude chodit do školy, děti i nadále budou hodné i zlobivé.

Druhé patro skončilo v červnu 2017. Vycházeli jsme 15 let každý školní měsíc, světlo světa spatřilo 150. čísel, potiskli jsme 3388 stránek velikosti A5. Nové Druhé patro už nevyjde, ale vy si můžete prohlédnout jeho stránky novější i ty dávno zažloutlé, vždyť patnáct let změní nejen barvu papíru, ale i lidi, z žáků vyrostou velcí dospělí. Zveme vás na cestu proti proudu času. Pokud byste nám chtěli napsat, je to jednoduché: druhe.patro@seznam.cz. Vy nám věnujete trochu svého času a my budeme mít radost…

Za druhé patro Petr Ondryáš (bývalý zodpovědný vedoucí)