Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Setkání s Šárkou Kašpárkovou

Říká vám něco jméno Šárka Kašpárková? Pokud ne, rodiče, tetičky a babičky ví, o kom mluvím. Po dnešní besedě celý druhý stupeň ZŠ Tyršova 913 může hrdě říct: „Potkali jsme se osobně se Šárkou Kašpárkovou." Paní Kašpárková je velmi úspěšná sportovkyně. Věnovala se atletice, kde sbírala jednu medaili za druhou. Tři z nich nám přinesla i ukázat a k údivu ostatních je poslala kolovat. Velkým zázrakem se jí všechny tři vrátily zpět vcelku.

Teď hraje basketbal, kterému se věnovala už jako malá, ale pak dala přednost atletice. Paní Šárka má jedenáctiletou dceru Terezu, která má již v tomto věku spoustu ocenění. „Dceru vedu ke sportu už od malička," říká hrdě. Také nám představila dětskou olympiádu a seznámila nás, v čem se všechno soutěží. Někteří žáci si mohli i vyzkoušet porazit paní Kašpárkovou ve skoku přes švihadlo. Žáky určitě taktéž zaujala sladká odměna, kterou dostávali za správné odpovědi a také za zajímavé otázky ke konci. Žáci se ptali, jak to šlo, paní Šárka měla co dělat, aby jí nějaká sladkost zbyla.

Když už otázky skončily, každý dostal kartičku s fotkou sportovkyně Šárky Kašpárkové s jejím vlastnoručním podpisem.. A proč vlastně paní Šárka Kašpárková do naší tělocvičny přijela? Naše škola se přihlásila do projektu OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), který je zaměřený na zvýšení pohybové aktivity dětí.

Disciplíny byly vybrány tak, aby rozvíjely celkovou fyzickou zdatnost, obratnost, koordinaci a sílu. Jsou to – sprint 60 m, skok daleký, medicinbal, shyby, plavání, švihadlo, trojskok z místa, kliky, leh-sedy, hod míčkem, běh 1000 m a dribling. Na setkání jsme se dozvěděli, jak máme trénovat, byla nám vysvětlena pravidla a také předvedeny jednotlivé disciplíny. Teď už je to jen na nás...

Lucka Stupavská a Kamča Skurková 9. A

                      

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm