Besedy pro žáky

Každý rok žáci od 4. do 9. ročníku absolvují besedy na různá témata s PhDr. Pavlem Letým v rámci primární prevence.  V dubnu proběhly besedy pro žáky šestých, sedmých a osmých tříd.

Žáci šestého ročníku si povídali o nebezpečí internetu, hlavně o kyberšikaně.  Ohlasy šesťáků na besedu:

- Nemáme mít na netu celé jméno, telefon,

- Nemáme dávat aktuální fotografie, kde jsme.

- Nefotit se ve spodním prádle.

Žáci sedmého ročníku si povídali o drogách, kde pomáhají a kde škodí. Ohlasy na tuto besedu:

- Bylo to super, nikdy bych nechtěl začít kouřit a pít alkohol, jinak to bylo dobré. Šikana minule byla lepší než toto.

- Vím, že nikdy nebudu požívat drogy.

- Řekli jsme si o duševních nemocích.

- Příběhy, které povídal, byly poučné.

- Čaj si dám, kávu si dám, čokoládu si dám a tik tok točit budu, i když jsem závislá. Ale kouřit, pít a fetovat vážně nebudu. Fuj!

- Zaujalo mě, kolik věcí se dá použít jako drogy.

- Nechci mít ty různé nemoci, schizofrenii atd. Je to hrozně návykové a drogy jsou podle mě špatné.

Osmáci si vysvětlili, co je konflikt a jak jej řeší různí lidé. Jak žáci besedu hodnotili?

- Smysl to pro mě určitě mělo, poznala jsem další kousek sebe. Přednášky tohoto typu se mi líbí a vždy mi něco dají. Určitě bych ocenila další, ať už by to bylo o čemkoliv, hlavně s lidmi, kteří tomu rozumí.

- Lepší než se učit. Byla to nuda.

- Dozvěděl jsem se taktiky.

- Nic mi to nedalo. Myslím, že každý řeší konflikty jinak. Každý člověk je jiný a dle mého se nedají dát do pěti skupin.

- Uvědomil jsem si, že bych se měl chovat trochu jinak a reagovat na dané situace jiným způsobem.

- Dozvěděl jsem se, že se sebou ještě můžu a musím pracovat.