Projekt Šablony II ve školní družině

30.11.2020

Ani v době „Corony“ neutuchá chuť dětí dozvědět se něco nového. Díky zapojení naší školní družiny do projektu Šablony II jsme získali finanční prostředky na zkvalitnění výchovně vzdělávací práce v družině. Z těchto financí bylo například zakoupeno 20 tabletů, na kterých se děti zábavnou formou seznamují se základy práce na PC.

Již v září 2019 jsme zahájili realizaci rozsáhlé spolupráce s názvem Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání ve ŠD. V rámci těchto aktivit jsme navázali velice přínosnou spolupráci s místním muzeem, městskou knihovnou a se základní uměleckou školou ve Frenštátě pod Radhoštem, kam jsme s dětmi docházeli jednou měsíčně na tématicky zaměřené besedy. Každá beseda byla přitažlivá a inspirativní. Děti se vždy na pana MartinaTrubače v muzeu, paní Romanu Kubešovou v ZUŠ a paní Martinu Vroblovou v knihovně moc těšily. Dětem se besedy moc líbí a vždy se těší na další návštěvu. Velkým přínosem této spolupráce bylo rovněž to, že děti zažily změnu, navštívily nová místa, setkaly se s novými lidmi, seznámily se s činností a fungováním nových subjektů.

Tato aktivita byla na čas přerušena kvůli uzavření škol z důvodu koronavirové epidemie. V letošním školním roce jsme spolupráci s odborníky opět obnovili a celý projekt dotáhli do zdárného konce.

Zdenka Kučerová, vedoucí ŠD

GALERIE