Adolf Dudek v družině

10.03.2020

Poslední únorový pátek navštívil družinu náš dlouholetý spolupracovník a kamarád, ilustrátor dětských knih pan Adolf Dudek. Přestože za námi dochází již hezkou řádku let, vždy se na něj moc těšíme. Letošní setkání bylo naplánováno na 28. února. V úvodu besedy seznámil pan Dudek děti s prací ilustrátora a ukázal jim některé knihy, jež ilustroval. Dozvěděli jsme se, že je již milionářem, protože mu vyšlo přes 3 miliony knih. A po těchto informacích to vše naplno vypuklo. Od začátku jel pan Dudek na plný plyn. Sršel energií a vtipem. Pomocí ilustrací a říkanek provedl děti pohádkovým světem. Aby na této cestě nebyl sám, vybíral si pomocníky z řad dětských diváků, ale i paní vychovatelek. Pohádky nám všem přiblížil nejen pomocí ilustrací, ale i pomocí vtipné dramatizace. Koblížkovi jsme drželi palce, aby ho nepřelstila zvířátka, která na něj měla chuť. Fandili jsme princi, aby se prosekal křovím a probudil Šípkovou Růženku. Trnuli jsme hrůzou, aby zlá ježibaba nechytila Jeníčka a Mařenku. Dědečkovi jsme přáli, aby konečně vytáhl tu velikou řepu. Beseda měla i výchovný rámec, protože u každé pohádky si ilustrátor s dětmi povídal, co je dobré a co zlé. Celým vystoupením se nesl bouřlivý smích dětí. Na závěr besedy se pan Dudek podepsal všem zájemcům na čelo či ruku. A jak už velí tradice, nakreslil nám pan Dudek další krásný obrázek, který bude zdobit naši školní družinu. S panem ilustrátorem Adolfem Dudkem jsme prožili další krásné odpoledne a už nyní se těšíme na příští setkání. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD

GALERIE