Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Cesta za pokladem 2019

12.06.2019

 

Ve čtvrtek 6. června proběhla v naší družině Cesta za pokladem. Je to každoroční poslední akce, na kterou se všichni moc těší. Zažít trochu dobrodružství při hledání pokladu baví každého.

Ráno paní vychovatelky připravily trasu s úkoly a po obědě se mohlo vyrazit. Úkol č. 1 byl nalezen již na školním hřišti – hádanky. Děti, rozdělené podle oddělení ŠD, daly hlavy dohromady a luštily a luštily. V jednotě je síla, a tak se dětem společně podařilo vyluštit všech šest hádanek.

Podle barevných praporků jsme hledali trasu, kudy se vydat dál. Netrvalo dlouho a u muzea bylo další stanoviště. Zde byl nalezen úkol č. 2 – napsat 10 slov na písmeno B. Pro naše školáky jednoduchá věc. Úkol byl splněn bleskurychle a pokračovali jsme dál.

Na třetím stanovišti se plnil úkol zručnosti. Každý dostal provázek a v rámci oddělení je museli svázat dohromady, aby byl z nich jeden dlouhý kus. Tento úkol, který prověřil u dětí motoriku, dal všem pořádně zabrat. Ale posléze se podařilo vytvořit jeden dlouhý provaz a mohli jsme se vydat dál.

Na čtvrtém stanovišti se hledaly obálky s úkoly 4, 5, 6 a 7. Po delším hledání byly obálky nalezeny a začaly se plnit úkoly. Úkol č. 4 – zazpívat jakoukoliv písničku. Tohoto úkolu se děti zhostily s velkou chutí. Úkol č. 5 – molekuly. Už to chtělo trochu si protáhnout tělo a soutěž molekuly byla k tomu ideální.  Úkol č. 6 – autoportrét. Předposlední úkol byl z oblasti estetična, nakreslit svůj portrét. Všichni začali tvořit svůj portrét s velkou chutí a byla nakreslena opravdu zajímavá díla. Úkol č. 7 – Bobřík mlčení. Děti musí dojít na školní zahradu potichu. Úkol pro děti nejtěžší, pro paní vychovatelky nejoblíbenější.

Podle praporků jsme konečně dorazili na školní zahradu, kde byl ukryt tajuplný poklad. I letos dalo jeho nalezení dětem pořádně zabrat. Hledalo se, hledalo a ne a ne ho najít. Hurá, povedlo se!  Nyní se mohlo přistoupit k rozdělení pokladu. Všichni dostali sladkou odměnu a něco na památku.

Úkoly splněny, poklad nalezen, mohli jsme začít opékat špekáčky, které si děti přinesly. Přestože všichni měli velikou chuť, tak mnozí trpělivě čekali, až na ně přijde řada u ohně. Nakonec se opečeného špekáčku dočkali všichni. Do opékání se s chutí zapojili i někteří rodiče. Stejně jako v minulých letech i letos se tato akce moc vydařila a všichni odcházeli domů spokojeni. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm