Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Zájezd do Vídně

24.05.2023

 

pátek 19. května 2023 se více než čtyři desítky žáků sedmých až devátých tříd ZŠ Tyršova 913 vydaly na celodenní zájezd do Vídně. 

Co všechno jsme stihli za jeden den?

Prošli jsme historické centrum Vídně, prohlédli si spoustu soch, hradní komplex Hofburg, historické budovy muzeí, operu. Velký dojem na nás udělala katedrála svatého Štěpána. Navštívili jsme také Císařskou hrobku, kde od roku 1633 našlo místo svého odpočinku již přes 140 příslušníků habsburské monarchie. Položili jsme kytičku k pomníku Marie Terezie a karafiát k hrobce císaře Josefa II. Stihli jsme také "jízdu časem" Time Travel.

A jaké dojmy zájezd zanechal?

Vídeň na mě od začátku až do konce působila jako velmi kulturní město. Obdivovala jsem hlavně krásné stavby a sochy, které zdobily celé město. Nejvíce se mi ale líbily zahrady v Schönbrunnu, i když cesta metrem taky stála za to. Zahrady jsou plné květů, budovy Schönbrunnu jsou velmi pěkné. Všude, kam se člověk podíval, viděl něco nového a zajímavého.

Adéla

Celý výlet byl moc super. Počasí nám vyšlo nádherně. Nejvíce se mi líbil zámek Schönbrunn. Moc mě nenadchla Kapucínská hrobka. Celkově to byl ale povedený výlet.

Natálie

Návštěva Rakouska se mi líbila. Ráno jsem sice musel vstávat ve 4.45, ale stálo to za to. Líbil se mi hlavně Stephansplatz, protože v Schönbrunnu jsem už byl s rodinou. Také to byla dobrá příležitost poznat spolužáky z jiných tříd. Užili jsme si spoustu srandy.

Jakub

Zájezd do Vídně byl velice zábavný, nejraději bych jela zpět. Nejvíce se mi líbilo Time Travel a Schönbrunn. Nejšílenější byla jízda metrem, kdy jsme museli všichni nastoupit během několika sekund. Vídeňský vzduch byl lehký a příjemný. Chtěla bych si to zopakovat.

Julie

Ve Vídni se mi hodně líbilo. Nejvíce se mi líbil Time Travel. Byla to vlastně historie Vídně zábavným způsobem. Bylo tam 5D kino, figuríny, které se hýbaly a dívaly se na nás. A taky se mi hodně líbilo v Schönbrunnu. Chtěli jsme jít na vyhlídku, ale zabloudili jsme. Museli jsme proto volat paní průvodkyni, aby nám poradila. Byl to super výlet. Doufám, že příští rok pojedeme znovu.

Teri

Radka Hrudová, organizátor zájezdu 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm