Podzimní tvoření v školní družině ZŠ Tyršova 913

11.11.2022

Ponuré podzimní dny jsme si v naší školní družině zpříjemnili nápaditým podzimním tvořením. V přípravném období jsme se všichni zapojili do sběru přírodnin. Šišky, kaštany, žaludy či podzimními odstíny zbarvené listí, to vše našlo uplatnění. Využily se i dýně a razítka vyrobená z brambor. Jakmile bylo vše přichystáno, mohlo se přikročit k výrobě úžasné podzimní dekorace, která ozdobila školní jídelnu. Pod rukama dětí vyrůstali podzimní skřítci, zvířátka či panáčci ozdobeni listím. Někdo se s chutí realizoval při vybarvování obličeje, kterému místo vlasů slušel účes z listů. V družinách také „vyrostlo“spoustu podzimních stromů. Samozřejmě jsme neopomněli nazdobit dýně různých velikostí a tvarů.

Podzimní tvoření byla příjemná aktivita, u které si mohl každý realizovat a popustit uzdu své fantazie.

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka