Pasování školáků

24.06.2022

Loučení s budoucími školáčky začalo hned po obědě výletem, na který si děti oblékly vlastnoručně namalovaná trička se znaky svých tříd a jmény svých kamarádů. Rádi jsme přijali pozvání rodičů a cílem výletu se tak stal Pohankový mlýn Šmajstrla. Děti se seznámily s prostředím mlýna, dozvěděly hodně nového o pohance, ochutnaly pohankové speciality a dokonce mohly nakrmit hladové kapry v rybníce. Odcházely nejen plné zážitků, ale i s balíčkem pohankových křupek na cestu. Po návratu se na školní zahradě opékaly špekáčky a pak už jsme nedočkavě vyhlíželi rodiče, kteří s dojetím sledovali, jak jejich děti prochází ověnčenou branou za klavírního doprovodu jednoho z tatínků a jsou pasováni na školáky.

Kateřina Balážová, vedoucí učitelka MŠ