Bubnování v družině

03.05.2022

Už nějakou dobu jsme si v naší školní družině říkali, že bychom chtěli dětem rozšířit obzory v oblasti hudební. Přemýšleli jsme a přemýšleli, až jsme narazili na nabídku výchovného koncertu Škola rytmu bubeníka Pavla Břízy. To bylo přesně pro nás – bubnování, rytmus, energie. Akce proběhla v pátek 29. 4. Všichni jsme se moc těšili a byli jsme zvědaví, co se bude dít. Od prvních rytmů si nás pan Bříza získal. Nejen děti, ale i paní vychovatelky podlehly rytmům bubnů. Již při úvodní skladbě jsme nevydrželi v klidu sedět a protáhli si tělo při rytmickém tanci. Poté pan Bříza poutavou formou ukázal dětem, že se dá bubnovat i na „obyčejný“ lavor, hrnec či misku. Děti se během programu taktéž seznámily se základy teorie a tvorby rytmů na bicí nástroje. Teorie je jedna věc, ale praxe je věc jiná. A proto si všichni vyzkoušeli i „pořádné“ bubnování na bicí. Tělocvičnou se rozléhaly mohutné ozvěny bubnů. Do bubnování se s chutí zapojili i naši noví spolužáci z Ukrajiny. Malí žáčci byli neformální a zábavnou formou uvedeni do světa rytmů a bicích nástrojů. Na závěr proběhla „mini“ diskotéka a děti si s energií sobě vlastní zatančily. Koncert se všem moc líbil a ještě dlouho jsme si o něm povídali. Tak zase příště!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka