Lyžařské běžecké soustředění

13.01.2022

Je již tradicí, že se žáci lyžařského běžeckého kroužku ze ZŠ Tyršova ve Frenštátě pod Radhoštěm mohou zúčastnit lyžařského soustředění. Za velké podpory TJ Frenštát p. R. a vedení školy bylo toto soustředění uspořádáno i v tomto roce. Žáci odjeli na třídenní pobyt do Velkých Karlovic v pátek 7. ledna. Dvacet dva dětí doprovázeli čtyři trenéři, kteří měli připraveno pro děti mnoho pohybových aktivit. Protože ve Frenštátě a v okolí všechen sníh roztál, všichni se smířili s tím, že se na běžky nepostaví. Po příjezdu do Velkých Karlovic nás čekalo překvapení. Našli jsme místa, kde se dalo běhat na lyžích. Hned po ubytování v Pensionu Školka jsme všichni s elánem vyrazili s běžkami na zasněžené louky. Děti se zdokonalily v technice jízdy, naučily se stoupat do kopce, plužit a také si zahrály hry. Večer se všichni pobavili při společenských hrách. V neděli jsme navštívili zajímavá místa Beskyd. Prohlédli jsme si Velké Karlovice, zajeli jsme na Bílou a prošli se kolem Černé Ostravice. Do Frenštátu se všichni vrátili unaveni, ale obohaceni o spoustu nových zážitků.

Milena Novotná, vedoucí kroužku v běhu na lyžích