TYRŠOVÁČTÍ LYŽNÍCI VE VELKÝCH KARLOVICÍCH

12.01.2022

Již více než dvacetiletá tradice lyžařského kurzu ZŠ Tyršova ve Velkých Karlovicích, vždy první týden v lednu, byla v loňském školním roce přerušena díky covidovým opatřením. V tomto školním roce sice vyhlídky v listopadu a v prosinci nebyly pozitivní, ale vzhledem k vysokému počtu přihlášených sedmáků jsme se nechtěli vzdát naděje na konání a doufali jsme, že nařízení vlády umožní na začátku ledna do Velkých Karlovic na Kyčerku odjet. A tak se taky stalo.

3. ledna po brzkém ranním testování vyrazilo 53 natěšených žáků sedmých ročníků se čtyřmi učiteli a jednou asistentkou dvěma autobusy Japarkaru na vytoužený lyžařský kurz. Začátek týdne byl ve znamení teplého počasí, každý den poprchávalo, někdy i hodně, sníh mimo sjezdovku, která byla zasněžena technickým sněhem, mizel před očima, ale nás to neodradilo. Děti přes náročné podmínky poctivě trénovaly jízdu vlekem, sjíždění obloučky i přímo z kopce dolů, překonávaly všemožné překážky, někdy i bláto, a ve čtvrtek se tak všechny mohly postavit na start závodu v lyžařské všestrannosti. Závod si děti užily a zvládly ho všechny zcela bravurně, za což byly večer náležitě oceněny. Volný čas mimo sjezdovku žáci trávili na chatě při společném programu, kde museli využít i svých vědomostí při kvízech a soutěžích.

Páteční poslední lyžování bylo pro všechny odměnou. Teploměr sice ukazoval -11 stupňů, obloha však byla bez jediného mráčku a sluníčko svítilo opravdu nádherně. Dětem se ani nechtělo ze sjezdovky domů. Na všech byla vidět spokojenost. Chovaly se velmi ukázněně jak na chatě, tak i na sjezdovce. Doufám, že pro ně zkušenosti nabyté z lyžařského kurzu budou přínosem pro jejich další sportovní život.

Alena Lavičková, vedoucí lyžařského kurzu