Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

TYRŠOVÁČTÍ LYŽNÍCI VE VELKÝCH KARLOVICÍCH

12.01.2022

 

Již více než dvacetiletá tradice lyžařského kurzu ZŠ Tyršova ve Velkých Karlovicích, vždy první týden v lednu, byla v loňském školním roce přerušena díky covidovým opatřením. V tomto školním roce sice vyhlídky v listopadu a v prosinci nebyly pozitivní, ale vzhledem k vysokému počtu přihlášených sedmáků jsme se nechtěli vzdát naděje na konání a doufali jsme, že nařízení vlády umožní na začátku ledna do Velkých Karlovic na Kyčerku odjet. A tak se taky stalo.

3. ledna po brzkém ranním testování vyrazilo 53 natěšených žáků sedmých ročníků se čtyřmi učiteli a jednou asistentkou dvěma autobusy Japarkaru na vytoužený lyžařský kurz. Začátek týdne byl ve znamení teplého počasí, každý den poprchávalo, někdy i hodně, sníh mimo sjezdovku, která byla zasněžena technickým sněhem, mizel před očima, ale nás to neodradilo. Děti přes náročné podmínky poctivě trénovaly jízdu vlekem, sjíždění obloučky i přímo z kopce dolů, překonávaly všemožné překážky, někdy i bláto, a ve čtvrtek se tak všechny mohly postavit na start závodu v lyžařské všestrannosti. Závod si děti užily a zvládly ho všechny zcela bravurně, za což byly večer náležitě oceněny. Volný čas mimo sjezdovku žáci trávili na chatě při společném programu, kde museli využít i svých vědomostí při kvízech a soutěžích.

Páteční poslední lyžování bylo pro všechny odměnou. Teploměr sice ukazoval -11 stupňů, obloha však byla bez jediného mráčku a sluníčko svítilo opravdu nádherně. Dětem se ani nechtělo ze sjezdovky domů. Na všech byla vidět spokojenost. Chovaly se velmi ukázněně jak na chatě, tak i na sjezdovce. Doufám, že pro ně zkušenosti nabyté z lyžařského kurzu budou přínosem pro jejich další sportovní život.

Alena Lavičková, vedoucí lyžařského kurzu

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm