Předvánoční družina

04.01.2022

Ani v době uzavření školy z důvodu ředitelského volna školní družina nezahálela a jela na plné obrátky. Již od časného rána se paní vychovatelky společně s dětmi věnovaly společenským hrám či omalovánkám. Děvčátka s paní vychovatelkou tvořila zimního skřítka z vlny. Kluci stavěli pyramidy z nových stavebnic GEOMAG nebo vytvářeli domečky, auta či jiná futuristická vozidla z LEGA. Aby všem chutnal oběd ve školní jídelně, chodili jsme po svačině každý den ven protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu. Pobývali jsme na školní zahradě, kde děti s vervou skotačily na průlezkách. Poněvadž ne všechny děti vidí před Vánoci živého kapra, tak jsme se vydali prozkoumat kádě plné kaprů. Tato podívaná byla pro mnohé velkým zážitkem. Po obědě, v době odpolední siesty, děti s velkou radostí pracovaly na tabletech. V tomto nabitém programu se našla také chvilka na hry v tělocvičně, četbu časopisů, psaní dopisů Ježíškovi či zpívání koled. Všichni víme, že čekání na Ježíška se dětem „táhne“, a tak jsme moc rádi, že jsme jim tyto předvánoční chvilky mohli v družině zpříjemnit.

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD