Podzimní tvoření v ŠD

09.11.2021

Ponuré podzimní dny jsme se v naší školní družině rozhodli rozjasnit barevným podzimním tvořením. Této činnosti předcházela důležitá příprava: na procházkách jsme všichni sbírali podzimní plody – listy všech barev a tvarů, kaštany, žaludy, šišky, okrasné dýně (zapojeni byli i rodiče). Využita byla i dřívka a větvičky. Jakmile děti a paní vychovatelky přinesly všechen tento přírodní materiál do školní družiny, začalo horečné přemýšlení, co a jak vyrobit. Někteří se s chutí vrhli na ztvárnění podzimního stromu. Jinde se pracovalo na podzimní dekoraci s ozdobnými dýněmi. Další oddělení vytvořilo přírodní závěsy z větviček. Malí malíři nakreslili strom s jablky. Nebojácné děti vytvořily strašidýlka z listí. Zdatní kutilové vyzdobili podzimní dekorací malé květináčky, které zútulnily školní jídelnu. Ti šikovní vyrobili panáčky z dřevěných polen. Při těchto činnostech se mohli realizovat všichni. I ti méně zruční si našli aktivitu, která jim vyhovovala. Do podzimního tvoření se s vervou zapojila celá družina. Výsledky našeho snažení zdobí školu a mohou je obdivovat i návštěvníci z řad rodičů a prarodičů.

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka