Světový den vody v hodinách anglického jazyka

30.03.2021

World water day

Světový den vody aneb voda má narozeniny

Světový den vody je mezinárodní den, který každoročně slavíme 22. března a připomínáme si tímto důležitost pitné vody, nutnost jejího šetrného nakládání a také skutečnost, že pro miliardu lidí je pitná voda nedostatek.

Při této příležitosti si připomněli význam vody žáci 8. tříd a to v rámci hodin anglického jazyka.

Na základě prezentací jsme se dozvěděli, co to je vodní stopa, kolik vody spotřebujeme každý den, kolik virtuální nebo-li skryté vody potřebujeme pro naše každodenní činnosti či výrobky, kolik vody je zapotřebí k produkci jednotlivých potravin či nápojů (například na šálek ranní kávy je třeba 140 litrů vody, jeden hamburger představuje potřebu 2 400 litrů, 1 kilogram hovězího masa 15 000 litrů vody a jeden krajíček chleba 40 litrů).

Žijeme v té „lepší“ části světa, kde o vodě moc nepřemýšlíme a jednoduše ji bez většího rozmyslu konzumujeme. Také na to poukazuje Světový den vody. Pitná voda, která teče z kohoutku, je pro nás v České republice samozřejmostí. Není to tak ale ve všech zemích a další generace by mohly pocítit nedostatek i ve střední Evropě.

Mgr. Šárka Bolfová