Důležité informace pro žáky a rodiče k provozu školy od 27. 2. 2021

27.02.2021

- Na základě usnesení Vlády ČR ze dne 26. února 2021 o přijetí krizového opatření v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací a vyhlášením nouzového stavu se od 27. února 2021 do 21. března 2021 zakazuje osobní přítomnost dětí a žáků na předškolním, základním a zájmovém vzdělávání. To znamená:

· přerušuje se provoz mateřské školy

· všichni žáci základní školy od 1. do 9. ročníku přecházejí na distanční způsob výuky

· přerušuje se provoz školní družiny

- Školní jídelna v uvedeném období zatím zůstává v provozu. Vzhledem k předpokládanému minimálnímu zájmu o odběr oběda žáky na distanční výuce budou nově obědy hromadně odhlášeny žákům 1. a 2. ročníku na období od 1. 3. do 21. 3. 2021 vedoucí školní jídelny. Pokud budou mít žáci zájem o odběr oběda za dotovanou cenu, musí si jej v systému na daný den nově přihlásit. Žáci si mohou oběd odebrat v době od 11.30 do 12.30 hodin do jídlonosiče ze dvora z rampy školní jídelny.

- Informace k žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let rodiče naleznou na webových stránkách školy v hlavní nabídce Žádost o ošetřovné. K uplatnění žádosti rodiče nepotřebují potvrzení školy o jejím uzavření.

- Jsou umožněny individuální prezenční konzultace žáka ve škole (1 žák + 1 učitel). O organizaci konzultací rozhoduje s ohledem na vzdělávací potřeby žáka ředitelka školy.

- Rozhodnutím hejtmana MSK ze dne 29. 12. 2020 byla naše škola zařazena mezi školy určené k zajištění nezbytné péče o děti rodičů kritické infrastruktury (zdravotníci, hasiči, policisté, pracovníci v sociálních službách aj.). Tuto péči poskytujeme i nadále v pracovních dnech denně v čase od 6.00 do 18.00. Pokud některý z rodičů spadá do uvedené skupiny a potřebuje zajistit péči o své dítě ve věku 3 – 10 let, případně zjistit další informace, prosím, kontaktujte za tímto účelem přímo ředitelku školy nebo vedoucí učitelku MŠ.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm, 27. 2. 2021

RNDr. Zdeňka Murasová, ředitelka školy