Prosím, pane Karnevale, račte dále

19.02.2021

Dlouhé čekání na jaro jsme si v mateřské škole Markova zpříjemnili masopustním obdobím. Děti se seznamují s tradicemi, které patří k tomuto staročeskému obyčeji a mají spoustu nápadů, co masopustního si zahrajeme, vytvoříme a vyrobíme. Než přivítáme karneval, zbývá vyzdobit školku a vymyslet zábavnou a originální masku. Čím, kým budu a proč? S tím dětem pomáhají ochotní rodiče. A tak v den karnevalu nepřicházejí do jednotlivých tříd plných barev a hudby děti, ale pohádkové postavy, zvířátka a superhrdinové. Všechny ty nápadité masky hned od rána zpívají, tančí, muzicírují a soutěží. A nezapomínají ani na mlsání a ochutnávání dobrot, které k svátku hodování patří. A co by to byl za karneval bez tomboly? Z dárečku pro každého mají děti největší radost. Maškarní karneval skončil a tak vzpomínáme, kreslíme, malujeme zážitky i dojmy, společně si prohlížíme fotografie. Je nám trochu líto, že si to s námi nemohli užít jako tradičně rodiče a tak s nimi sdílíme zážitky formou on-line. Hlavní je, že i v době epidemiologických opatření si děti tento svátek veselí, pohybu a hodování užily se vším všudy.

Kateřina Balážová, vedoucí učitelka MŠ