Informace pro žáky a rodiče k organizaci vzdělávání a k provozu školy od 4. 1. 2021

29.12.2020

(vychází z Informací MŠMT k provozu škol a školských zařízení od 27. 12. 2020 do 10. 1. 2021)

1. Organizace vzdělávání

Na základě usnesení Vlády ČR ze dne 23. prosince 2020 o přijetí krizových opatření se od 4. 1. 2021 mění výuka žáků základních škol následovně:

· Pokračuje prezenční výuka žáků 1. a 2. ročníku. Žáci do školy vstupují přes školní dvůr, kde je podle dříve dohodnutých časových odstupů vyzvedávají jejich třídní učitelé nebo pověření pedagogičtí pracovníci.

· Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání. V rámci třídy je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.

· Zahajuje se povinná distanční výuka žáků 3. až 9. ročníku. Rozvrhy hodin synchronní výuky (online, videokonference) jednotlivých tříd budou vyvěšeny v Bakalářích na nástěnce školy. Bude zachován dřívější zavedený model synchronní výuky v dopoledních hodinách.

2. Školní družina

· Ranní družina není poskytována (nejsme schopni personálně zajistit homogenitu několika skupin žáků dle hygienických opatření).

· Odpolední vzdělávací aktivity ve školní družině jsou poskytovány žákům 1. a 2. ročníku do 17 hodin.

3. Poskytování školního stravování

· Všichni žáci 1. a 2. ročníku přihlášení ke školnímu stravování jsou k odběru oběda trvale přihlášeni. Ve školní jídelně se stravují přímo u stolu pouze žáci v prezenční výuce.

· Žáci 3. až 9. ročníku vzdělávající se distančně mají obědy hromadně odhlášeny. Pokud tito žáci mají zájem o odběr dotovaného oběda ze školní jídelny, musí si odběr oběda v elektronickém systému ŠJ sami zvolit.

· Žáci v distanční výuce si mohou odebrat oběd do jídlonosiče ze dvora z rampy školní jídelny v časech 11.15 – 11.30 nebo 12.00 – 12.20.

4. Různé

· Jsou umožněny individuální prezenční konzultace žáka ve škole (1 žák + 1 učitel). O organizaci konzultací rozhoduje s ohledem na vzdělávací potřeby žáka ředitelka školy.

· Rozhodnutím hejtmana MSK ze dne 29. 12. 2020 byla naše škola zařazena mezi školy určené k zajištění nezbytné péče o děti rodičů kritické infrastruktury (zdravotníci, hasiči, policisté, pracovníci v sociálních službách aj.) od 4. 1. do 10. 1. 2021. Tuto péči poskytujeme v pracovních dnech denně v čase od 6.00 do 18.00. Pokud některý z rodičů spadá do uvedené skupiny a potřebuje zajistit péči o své dítě ve věku 3 – 10 let, případně zjistit další informace, prosím, kontaktujte za tímto účelem přímo ředitelku školy.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm, 29. 12. 2020

RNDr. Zdeňka Murasová, ředitelka školy