Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Mezinárodní den zvířat v ZŠ Tyršova 913

14.10.2020

 

Na naší zemi žijí miliony druhů zvířat. Jsou nezastupitelnou součástí života modré planety. Mezinárodní den zvířat se slaví každým rokem 4. října, protože v tento den roku 1226 zemřel františkánský mnich sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.

Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že živočichové jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Lidé by měli zlepšit postavení a životní podmínky zvířat, docílit toho, aby nebyla vnímána jako živé „věci“, ale vnímající bytosti.

 

 

Jak bychom Mezinárodní den zvířat mohli oslavit my?

Přiblížit se k nim, donést jim nějakou laskominku anebo se se svými mazlíčky (víc než kdy jindy) pomazlit či si udělat delší procházku, to vše jim určitě přinese mnoho radosti. Minimálně v tento den bychom se tedy měli zamyslet nad tím, zda se ke zvířatům chováme ohleduplně, dáváme jim vhodnou stravu a zda jim věnujeme dostatek času a kvalitní péče.

A jak jsme tento den oslavili my ve škole?

V pátek 9. října proběhl projektový den k Mezinárodnímu dni zvířat.

Žáci na prvním stupni vzpomněli na zvířátka ve všech předmětech a pro žáky šestého ročníku vyučující nachystali projektovou výuku v anglickém a českém jazyce, výtvarné výchově, přírodopisu a zeměpise. Třídy si vytvořily soutěžní týmy a s plným nasazením se zapojily do plnění zadaných úkolů. Žáci si obohatili znalosti ze světa zvířat, řešili kvízy, pracovní listy, vymýšleli nové živočišné druhy a namalovali vylosované živočichy.

 

 

Soutěžilo 14 týmů a výsledky jsou následující:

Na 3. místě se umístilo družstvo z 6. C ve složení Tomáš Babinec, Pavel Brož, Denisa Ivanová, Laura Melicharová a Patricie Žáčková se 110 body, na druhém místě se umístilo družstvo z 6. B ve složení Klára Chupíková, Andrea Kajfošová, Daniela Kyselá, Michaela Míčková a Johana Zajícová, které získalo 112 bodů. Absolutním vítězem se stalo družstvo rovněž z 6. B, které zastupovaly: Kristýna Boháčová, Kamila Přečková, Eliška Řezníčková a Markéta Strakošová, které získaly 120 bodů.

Všem žákům děkujeme za pěkné výsledky. Informace o umístění všech týmů budou vyvěšeny na nástěnce u sborovny a v učebně přírodopisu. Vítězné týmy budou odměněny.

Alena Maňasovákoordinátor EVVO

 

 

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm