Mezinárodní den zvířat v ZŠ Tyršova 913

14.10.2020

Na naší zemi žijí miliony druhů zvířat. Jsou nezastupitelnou součástí života modré planety. Mezinárodní den zvířat se slaví každým rokem 4. října, protože v tento den roku 1226 zemřel františkánský mnich sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.

Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že živočichové jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Lidé by měli zlepšit postavení a životní podmínky zvířat, docílit toho, aby nebyla vnímána jako živé „věci“, ale vnímající bytosti.

Jak bychom Mezinárodní den zvířat mohli oslavit my?

Přiblížit se k nim, donést jim nějakou laskominku anebo se se svými mazlíčky (víc než kdy jindy) pomazlit či si udělat delší procházku, to vše jim určitě přinese mnoho radosti. Minimálně v tento den bychom se tedy měli zamyslet nad tím, zda se ke zvířatům chováme ohleduplně, dáváme jim vhodnou stravu a zda jim věnujeme dostatek času a kvalitní péče.

A jak jsme tento den oslavili my ve škole?

V pátek 9. října proběhl projektový den k Mezinárodnímu dni zvířat.

Žáci na prvním stupni vzpomněli na zvířátka ve všech předmětech a pro žáky šestého ročníku vyučující nachystali projektovou výuku v anglickém a českém jazyce, výtvarné výchově, přírodopisu a zeměpise. Třídy si vytvořily soutěžní týmy a s plným nasazením se zapojily do plnění zadaných úkolů. Žáci si obohatili znalosti ze světa zvířat, řešili kvízy, pracovní listy, vymýšleli nové živočišné druhy a namalovali vylosované živočichy.

Soutěžilo 14 týmů a výsledky jsou následující:

Na 3. místě se umístilo družstvo z 6. C ve složení Tomáš Babinec, Pavel Brož, Denisa Ivanová, Laura Melicharová a Patricie Žáčková se 110 body, na druhém místě se umístilo družstvo z 6. B ve složení Klára Chupíková, Andrea Kajfošová, Daniela Kyselá, Michaela Míčková a Johana Zajícová, které získalo 112 bodů. Absolutním vítězem se stalo družstvo rovněž z 6. B, které zastupovaly: Kristýna Boháčová, Kamila Přečková, Eliška Řezníčková a Markéta Strakošová, které získaly 120 bodů.

Všem žákům děkujeme za pěkné výsledky. Informace o umístění všech týmů budou vyvěšeny na nástěnce u sborovny a v učebně přírodopisu. Vítězné týmy budou odměněny.

Alena Maňasovákoordinátor EVVO