Recitační soutěž „Kalusův chodníček“

12.03.2020

V úterý 10. března 2020 proběhlo v divadelním sále frenštátské Astry okrskové kolo recitační soutěže „Kalusův chodníček“. Naše škola zde měla 8 zástupců. Utkali se s dalšími 20 účastníky základních škol z Frenštátu, Tiché, Trojanovic a odpovídajících ročníků místního gymnázia. Naši žáci obstáli na výbornou - v každé ze čtyř kategorií jsme získali ocenění.

Postupová místa získala a do okresního kola, které se uskuteční v Novém Jičíně, se probojovala dvě děvčata: Magdaléna Mužíková ze 3. C s básní J. Žáčka Nemalujte čerty na zeď a Gabriela Káňová z 9. B s lyrickou básní J. Hanzlíka Snídaně u jezírka. Výborné výkony předvedla i Sofie Michnová z 5. C a Terezie Dobiášová z 6. B. Tyto žačky obdržely 3. místo v nejhojněji obsazených kategoriích.

Všem účastníkům děkujeme za skvělé výkony, postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších kolech této celostátní soutěže. Poděkování patří také vyučujícím, kteří recitátory na tuto soutěž připravovali.

Lenka Ráchel Pustějovská, uč.