Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Švitorky získávají zkušenosti

20.12.2019

 

Dívčí pěvecký sbor Švitorky má za posledních pár týdnů na svém kontě několik důležitých vystoupení. Veřejnost si mohla jejich výkon poslechnout několikrát v průběhu odpoledne 27. listopadu 2019 v rámci Dne otevřených dveří naší školy. Zde zazpívaly nejen vánoční písně, ale podpořily také žáky 9. ročníků a společně s nimi předvedly, že jsou schopny zpívat i v německém jazyce.

Dalším prubířským kamenem bylo samostatné vystoupení na frenštátském náměstí 11. prosince 2019. Do celosvětové akce, u nás pod názvem Česko zpívá koledy, se připojilo i město Frenštát a naše děvčata otevřela odpolední program plný zpěvu a veselí. V 18 hodin si pak zazpívaly společně s ostatními účinkujícími tradiční vánoční koledy a písně a staly se tak součástí zpívajícího náměstí.

Poslední koncert v letošním kalendářním roce na ně čekal ve středu 18. prosince. Kulturní dům se rozezněl zpěvem našich děvčat a získal tím pravou předvánoční atmosféru. Hosté si dokonce několik koled zazpívali se Švitorkami. Akce byla velmi úspěšná. Děvčata obdržela drobné suvenýry a občerstvení a získala další potřebné zkušenosti, které jistě uplatní i při vystoupeních v následujícím roce.

Veselé Vánoce, šťastný nový rok 2020 a hodně nadšení do další činnosti přeje všem dirigentka pěveckého sboru Lenka R. Pustějovská.

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm