Švitorky získávají zkušenosti

20.12.2019

Dívčí pěvecký sbor Švitorky má za posledních pár týdnů na svém kontě několik důležitých vystoupení. Veřejnost si mohla jejich výkon poslechnout několikrát v průběhu odpoledne 27. listopadu 2019 v rámci Dne otevřených dveří naší školy. Zde zazpívaly nejen vánoční písně, ale podpořily také žáky 9. ročníků a společně s nimi předvedly, že jsou schopny zpívat i v německém jazyce.

Dalším prubířským kamenem bylo samostatné vystoupení na frenštátském náměstí 11. prosince 2019. Do celosvětové akce, u nás pod názvem Česko zpívá koledy, se připojilo i město Frenštát a naše děvčata otevřela odpolední program plný zpěvu a veselí. V 18 hodin si pak zazpívaly společně s ostatními účinkujícími tradiční vánoční koledy a písně a staly se tak součástí zpívajícího náměstí.

Poslední koncert v letošním kalendářním roce na ně čekal ve středu 18. prosince. Kulturní dům se rozezněl zpěvem našich děvčat a získal tím pravou předvánoční atmosféru. Hosté si dokonce několik koled zazpívali se Švitorkami. Akce byla velmi úspěšná. Děvčata obdržela drobné suvenýry a občerstvení a získala další potřebné zkušenosti, které jistě uplatní i při vystoupeních v následujícím roce.

Veselé Vánoce, šťastný nový rok 2020 a hodně nadšení do další činnosti přeje všem dirigentka pěveckého sboru Lenka R. Pustějovská.