Loučení s žáky devátých tříd

03.07.2019

Letošní 28. červen, tedy poslední školní den, oslavili všichni žáci, ale v některých ročnících měli více důvodů k oslavám. Třeba prvňáci příští rok už nebudou nejmladší ve škole a začínají jim jejich první velké prázdniny, páťáci se dostanou na osmileté gymnázium nebo aspoň na druhý stupeň. Slavit budou i osmáci, příští rok budou ti nejstarší v lavicích. Ale nejvíce se na závěr června těšili deváťáci, někteří by zařadili poslední školní den klidně mezi státní svátky.

Se svými učiteli a spolužáky se za účastí rodičů a rodinných příslušníků rozloučili žáci devátých tříd ve čtvrtek odpoledne v kině. Po proslovu paní ředitelky a zástupců jednotlivých tříd byly k vidění prezentace tříd, které představily uplynulé roky školní docházky. Po předání vysvědčení a pamětních listů přišla na řadu společná písnička a poslední fotografie před školním vchodem.

Prázdniny se staly realitou. Přejeme všem, aby je prožili podle svých představ.