VÝLET DO VÍDNĚ

07.06.2019

Na naší základní škole se již stalo tradicí, že v měsíci květnu vyrážíme s žáky na poznávací zájezd do Vídně. Nejinak tomu bylo i letos. V pátek 26. 5. 2019 jsme se sešli v brzkých ranních hodinách v hojném počtu 57 účastníků u kina. Nastoupili jsme do klimatizovaného autobusu, seznámili jsme se s našimi dvěma řidiči a hlavně s panem průvodcem Ing. Drábkem.

Vídeň nás přivítala slunečným ránem, což byla po mnoha deštivých dnech v ČR příjemná změna. Nejprve jsme navštívili unikátní  Hundertwasserhaus, poté das Haus des Meeres – obří akvárium v centru Vídně, kde jsme si prohlédli exotickou faunu a flóru. Na tamní vyhlídkové terase se nám naskytly úžasné výhledy na celou Vídeň.  Po prohlídce jsme se nejprve vydali pěšky po nákupním bulváru Mariahilfer-Strasse. Prošli jsme kolem monumentálního pomníku Marie Terezie, kolem královského sídla Hofburgu, naše kroky pak směřovaly k dominantě Vídně – gotickému  Stephansdomu. V parném odpoledni jsme nepohrdli výbornou zmrzlinou a nesměly chybět pověstné vídeňské dortíky.

Z historického centra nás autobus zavezl k zámku Schönnbrun, jehož impozantní zahrady nás uchvátily.

V pozdních odpoledních hodinách se bohužel přiblížil čas návratu a nám nezbývalo, než se opět usadit do autobusu a vydat se na zpáteční cestu. Za zmínku stojí také to, že samotná cesta autobusem byla obohacující. Naskytla se nám příležitost zažít běžnou realitu velkoměsta, kterou v turistickém průvodci nenajdete.

Zájezd se všem líbil a doufáme, že stejně povedený bude i příští rok.

Radka Hrudová, vyučující NJ