Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

VÝLET DO VÍDNĚ

07.06.2019

Na naší základní škole se již stalo tradicí, že v měsíci květnu vyrážíme s žáky na poznávací zájezd do Vídně. Nejinak tomu bylo i letos. V pátek 26. 5. 2019 jsme se sešli v brzkých ranních hodinách v hojném počtu 57 účastníků u kina. Nastoupili jsme do klimatizovaného autobusu, seznámili jsme se s našimi dvěma řidiči a hlavně s panem průvodcem Ing. Drábkem.

 

 

Vídeň nás přivítala slunečným ránem, což byla po mnoha deštivých dnech v ČR příjemná změna. Nejprve jsme navštívili unikátní  Hundertwasserhaus, poté das Haus des Meeres – obří akvárium v centru Vídně, kde jsme si prohlédli exotickou faunu a flóru. Na tamní vyhlídkové terase se nám naskytly úžasné výhledy na celou Vídeň.  Po prohlídce jsme se nejprve vydali pěšky po nákupním bulváru Mariahilfer-Strasse. Prošli jsme kolem monumentálního pomníku Marie Terezie, kolem královského sídla Hofburgu, naše kroky pak směřovaly k dominantě Vídně – gotickému  Stephansdomu. V parném odpoledni jsme nepohrdli výbornou zmrzlinou a nesměly chybět pověstné vídeňské dortíky.

 

 

Z historického centra nás autobus zavezl k zámku Schönnbrun, jehož impozantní zahrady nás uchvátily.

 

 

V pozdních odpoledních hodinách se bohužel přiblížil čas návratu a nám nezbývalo, než se opět usadit do autobusu a vydat se na zpáteční cestu. Za zmínku stojí také to, že samotná cesta autobusem byla obohacující. Naskytla se nám příležitost zažít běžnou realitu velkoměsta, kterou v turistickém průvodci nenajdete.

Zájezd se všem líbil a doufáme, že stejně povedený bude i příští rok.

 

Radka Hrudová, vyučující NJ

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm