Frenštátský zpěváček

15.05.2019

V úterý 7. května 2019 se uskutečnil v malém sále Domu kultury jubilejní XX. ročník oblastní pěvecké soutěže žáků základních škol „Frenštátský zpěváček“. Tuto soutěž pořádá tradičně ZŠ a MŠ pro pěvecky nadané žáky nejen naší školy, ale také pro děti z Trojanovic, Tiché, ZŠ Záhuní  a studenty místního gymnázia. Všichni tak mají možnost porovnat si své výkony v příjemném prostředí hudebního sálu místního DK. Ocenění výherci si letos kromě diplomů a cen, které věnoval Klub rodičů a MěÚ Frenštát p. R., odnesli i speciálně vyrobené medaile.

Ze zástupců naší školy nakonec vybojovala umístění děvčata ve IV. kategorii (8. a 9. ročníky):

2. místo obdržela Gabriela Káňová z 8. B, která porotu překvapila nejen příjemným hlasem, ale také vlastním doprovodem na ukulele.

3. místo získala Helena Vetešníková z 9. A s písní Stojí hruška v širém poli.

Oběma děvčatům gratulujeme!

Lenka Ráchel Pustějovská, organizátorka soutěže