Pohádkové čtení nejen s babičkou

13.03.2019

Pravidelné předčítání je ve frenštátské Mateřské škole Markova samozřejmostí. Čtou paní učitelky, dokonce už i některé děti, ale nejvzácnější je, když přijdou číst osoby blízké dětem. Babičky, dědečkové, rodiče či sourozenci si udělají na pár minut čas a přinesou si do školky svoji oblíbenou knihu. Těšíme se na každý den, nedočkavě vyhlížíme, kdo k nám přijde a jestli zazní pohádka klasická, moderní či fantastický příběh. Někteří dospělí mají trochu obavy ze čtení před tak velkým dětským publikem, ale zvládají to na jedničku. Děti jsou zapojeny do čteného textu, prohlížejí si ilustrace, zaposlouchají se do pohádek čtených nejen v rodném, ale i v polském a slovenském jazyce. Nenahraditelná atmosféra mluveného slova a společně strávené chvíle při naslouchání končí pohlazením a obohacením o nové zážitky a zkušenosti. Děkujeme všem rodičům a prarodičům, kteří mezi nás přišli, mohli znovu nahlédnout do dětského světa a na chvíli se odpoutat od každodenní, někdy až příliš vážné reality.

Kateřina Balážová, vedoucí učitelka MŠ