Recitační soutěž

06.02.2019

Jako každý rok, tak i letos jsme si zpříjemnili jedno odpoledne uměleckým přednesem básní. Na II. stupni proběhlo v úterý 5. února 2019 školní kolo recitační soutěže. Ta byla rozdělena do dvou kategorií.

V kategorii 6. a 7. ročníků se v konkurenci 16 recitátorů nejlépe umístili tito žáci: 1. místo získala Valentýna Šindlerová ze 6. B, 2. místo Michael Mužík ze 7. D a 3. místo obsadila Svatava Šenová ze 6.B.

V kategorii 8. a 9. ročníků nebyla sice až tak velká účast, ale poslechli jsme si o to zralejší výkony s těmito výsledky: 1. místo obdržela Gabriela Káňová z 8. B, 2. byla Kristýna Šenkýřová z 9. B a 3. místo patří Julii Šablaturové taktéž z 8. B.

Všem výhercům blahopřejeme a děkujeme i ostatním recitátorům za jejich výkony. Jsme rádi, že jste se této soutěže zúčastnili s nadšením a podělili jste se s námi o svou radost z přednesu.

První dvě místa v každé kategorii teď dostanou ještě šanci v kole okrskovém, které se uskuteční ve frenštátské Astře 12. března ve 14 hodin.

Lenka Ráchel Pustějovská, uč.