Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Školní kolo anglické konverzační soutěže

31.01.2019

 

Ve středu 29. 1. 2019 se v naší škole uskutečnila soutěž v anglické konverzaci. Žáci jako každý rok soutěžili ve dvou kategoriích.

Kategorie šestých a sedmých tříd skončila vítězstvím Marka Šmahlíka ze 7. B. Za ním se umístila Vivien Hilšerová z 6. C a 3. místo obsadil Patrik Pazdera ze 7. C.

Kategorie 8. a 9. tříd byla hojně zastoupena. Osmáky zcela převálcovali deváťáci. No aby ne! Obrovskou slovní zásobou překvapila Claudia Člupná, která si zaslouží za svůj jazykový výkon nejvyšší ocenění. Brilantně konverzovala  také Kateřina Jurečková a jako třetí se umístila Nikol Reková. Všechna tři děvčata jsou z 9. C., soutěže se zúčastnila také v loňském roce, a tak bylo možné u nich porovnávat jejich dovednosti s dřívějšími výkony. Obrovský pokrok v užití anglického jazyka byl nepřehlédnutelný. Takový posun kupředu je chvályhodný, neboť vyžaduje spoustu práce a píle.

Na 14. února 2019 je vypsáno okresní kolo konverzační soutěže v Novém Jičíně. Tam pojedou reprezentovat naši školu Marek Šmahlík a Claudia Člupná. Přejeme jim hodně štěstí a pevné nervy v silné konkurenci.

 Eva Šmírová, uč.

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm