Den otevřených dveří na frenštátské Tyršovce

29.11.2018

Poslední listopadovou středu otevřela základní škola Tyršova 913 ve Frenštátě pod Radhoštěm opět po roce dveře dokořán rodičům, bývalým žákům a široké veřejnosti. Této příležitosti využilo za celý den 677 návštěvníků, z toho 169 v dopolední výuce.

Dopoledne mohli hosté navštívit vyučovací hodiny a porovnat, jak se výuka z dob jejich školní docházky změnila i jak ve vyučování reagují jejich ratolesti. Odpoledne byla pro návštěvníky připravena pestrá přehlídka zájmové činnosti žáků a aktivit školy.

Ze suterénu cvičné kuchyňky se linula vůně škvarkového cukroví, z dílen se ozýval zvuk kladívek a 3D tiskárny. V přízemí čekaly na šikovné ruce vánoční dílny s výrobou svícnů, adventních věnců, vánočních dekorací a přáníček. Nechyběla zde ani školní minizoo domácích mazlíčků v učebně přírodopisu. První patro se neslo v duchu prezentace cizích jazyků, zeměpisu a mezinárodní kuchyně, práce s nadanými dětmi, chemické čarodějnické laboratoře a malování na obličej. Na několika místech jsme si zde připomněli historii republiky i samotné školy. Bazárek žáků ve druhém patře ukázal nejen podnikavost a tvořivost malých prodejců, ale také jejich účast s osudem potřebných – tentokrát svěřenců psího útulku v Kopřivnici, kam poputuje část jejich finančního výtěžku. V tomto patře mohli příchozí zhlédnout také kulisy a kostýmy divadelního kroužku Tyršovadlo nebo fyzikální pomůcky a pokusy. Novinkou letošního ročníku byla prohlídka nově zrekonstruovaného zahradního domku s ochutnávkou poslední sklizně jablek ze školního sadu, který bude na jaře revitalizován.

Celou atmosféru svátečního dne doprovázela vystoupení pěveckého sboru Švitorky a tanečního souborku Valášek mateřské školy Markova. Prohlídku školy si příchozí mohli zpříjemnit občerstvením ve školním bufetu nebo na čajové párty v prvním patře. Tyršovka se se svými hosty rozloučila úderem páté hodiny.

Všem návštěvníkům děkujeme za jejich přízeň a přejeme klidné a pohodové Vánoce.

GALERIE