Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Den otevřených dveří na frenštátské Tyršovce

29.11.2018

 

Poslední listopadovou středu otevřela základní škola Tyršova 913 ve Frenštátě pod Radhoštěm opět po roce dveře dokořán rodičům, bývalým žákům a široké veřejnosti. Této příležitosti využilo za celý den 677 návštěvníků, z toho 169 v dopolední výuce.

Dopoledne mohli hosté navštívit vyučovací hodiny a porovnat, jak se výuka z dob jejich školní docházky změnila i jak ve vyučování reagují jejich ratolesti. Odpoledne byla pro návštěvníky připravena pestrá přehlídka zájmové činnosti žáků a aktivit školy.

 

 

Ze suterénu cvičné kuchyňky se linula vůně škvarkového cukroví, z dílen se ozýval zvuk kladívek a 3D tiskárny. V přízemí čekaly na šikovné ruce vánoční dílny s výrobou svícnů, adventních věnců, vánočních dekorací a přáníček. Nechyběla zde ani školní minizoo domácích mazlíčků v učebně přírodopisu. První patro se neslo v duchu prezentace cizích jazyků, zeměpisu a mezinárodní kuchyně, práce s nadanými dětmi, chemické čarodějnické laboratoře a malování na obličej. Na několika místech jsme si zde připomněli historii republiky i samotné školy. Bazárek žáků ve druhém patře ukázal nejen podnikavost a tvořivost malých prodejců, ale také jejich účast s osudem potřebných – tentokrát svěřenců psího útulku v Kopřivnici, kam poputuje část jejich finančního výtěžku. V tomto patře mohli příchozí zhlédnout také kulisy a kostýmy divadelního kroužku Tyršovadlo nebo fyzikální pomůcky a pokusy. Novinkou letošního ročníku byla prohlídka nově zrekonstruovaného zahradního domku s ochutnávkou poslední sklizně jablek ze školního sadu, který bude na jaře revitalizován.

 

 

Celou atmosféru svátečního dne doprovázela vystoupení pěveckého sboru Švitorky a tanečního souborku Valášek mateřské školy Markova. Prohlídku školy si příchozí mohli zpříjemnit občerstvením ve školním bufetu nebo na čajové párty v prvním patře. Tyršovka se se svými hosty rozloučila úderem páté hodiny.

 

 

Všem návštěvníkům děkujeme za jejich přízeň a přejeme klidné a pohodové Vánoce.

 

GALERIE

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm