Přespolní běh – okresní finále základních a středních škol ve Frenštátě pod Radhoštěm

03.10.2018

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se ve Frenštátě pod Radhoštěm, na Horečkách u objektu restaurace Rekovice uskutečnilo okresní finále v přespolním běhu žáků základních škol a víceletých gymnázií spolu se středními školami.  24. ročník tohoto závodu přilákal na start 374 závodníků z 23 škol okresu Nový Jičín. Závod organizovali učitelé ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913 spolu s bývalými kantory. Obecní úřad Trojanovice se starostou Jiřím Novotným nám vyšel vstříc a spolu se zaměstnanci restaurace Rekovice nám vytvořili příjemné prostředí a velmi ochotně zajistili zázemí  a občerstvení v šopě Rekovice.

Ani počasí nezradilo a během dopoledne bylo příjemné počasí bez deště. To mělo vliv i na výkony, protože tratě byly suché a dobře zvládnutelné pro většinu závodníků.

Soutěžila pětičlenná družstva v šesti kategoriích a konečný výsledek družstva vznikl součtem pořadí čtyř nejrychlejších závodníků. Tři nejlepší jednotlivci a družstva v každé kategorii byli oceněni a vítězná družstva postupují do krajského kola v Krnově.

Závodníci naší školy se v tomto množství neztratili a celkově naše družstva obsadila -  starší hoši 3. místo, starší dívky a mladší hoši 6. místo a  mladší dívky 7. místo v okrese.

Výsledky družstev:

Kategorie D III.                                                                     H III.

1. ZŠ Starý Jičín                                                                    1. ZŠ Kopřivnice, Alšova

2. ZŠ Nový Jičín, Komenského 66                                        2. ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní

3. ZŠ Štramberk                                                                    3. ZŠ Nový Jičín, Komenského 66

Kategorie D IV.                                                                     H IV.

1. ZŠ Odry, Komenského                                                      1. ZŠ Kopřivnice, Alšova

2. ZŠ Starý Jičín                                                                    2. ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Záhuní

3. ZŠ Nový Jičín, Komenského 66                                        3. Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova

Kategorie D V.                                                                       H V.

1. Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm                 1. Gymnázium Bílovec

2. Gymnázium Nový Jičín                                                      2. Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm

3. Mendelova SŠ, Nový Jičín                                                 3. Gymnázium Nový Jičín

Taťána Grafová, ředitelka závodu