Výlet do Vídně

29.05.2018

V pátek 18. 5. 2018 se naše škola vydala na poznávací zájezd do hlavního města Rakouska. Účastníky zájezdu byli především žáci z řad němčinářů 7., 8. a 9. tříd.

V pět hodin ráno se všech 50 žáků sešlo u kina, aby společně s učiteli nastoupili do autobusu, kde na nás již čekal usměvavý pan řidič.

V Novém Jičíně pak přistoupila paní průvodkyně Zezulčíková, která nás svým zajímavým výkladem provázela již od brzkých ranních hodin.

Do Vídně jsme dorazili včas, takže jsme stihli projít a navštívit vše z naplánovaného programu. Nejprve jsme navštívili unikátní  Hundertwasserhaus, poté das Haus des Meeres – obří akvárium v centru Vídně s cizokrajnými exponáty a s vyhlídkovou terasou, ze které se nám naskytly úžasné výhledy na celou Vídeň. Po téměř dvouhodinové prohlídce této zvláštní ZOO jsme se vydali na procházku historickou částí Vídně, vyfotili jsme se u pomníku Marie Terezie a poté na krásném trávníku v Hofburgu. Prošli jsme kolem ustájených lipicánů a pak zamířili k dominantě Vídně – nádhernému Stephansdomu. Hamburgry a výborná zmrzlina nám byly odměnou za dlouhý pochod.

Odpoledne jsme se vydali opět autobusem k poslednímu cíli – zámku Schönbrunn s rozkvetlými zahradami. Zde jsme si v češtině vyslechli historii rodu Marie Terezie a procházeli mnoha nádhernými komnatami.

Bezproblémová cesta tam i zpět, vstřícný pan řidič, zajímavý výklad paní průvodkyně i krásné počasí zapůsobily na naše žáky natolik, že cestou zpět měli chuť zpívat a také zpívali. Zájezd se všem líbil a doufáme, že stejně povedený bude i příští rok.

Mgr. Martina Thaiszová, učitelka