Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Výlet do Vídně

29.05.2018

 

V pátek 18. 5. 2018 se naše škola vydala na poznávací zájezd do hlavního města Rakouska. Účastníky zájezdu byli především žáci z řad němčinářů 7., 8. a 9. tříd.

V pět hodin ráno se všech 50 žáků sešlo u kina, aby společně s učiteli nastoupili do autobusu, kde na nás již čekal usměvavý pan řidič.

V Novém Jičíně pak přistoupila paní průvodkyně Zezulčíková, která nás svým zajímavým výkladem provázela již od brzkých ranních hodin.

Do Vídně jsme dorazili včas, takže jsme stihli projít a navštívit vše z naplánovaného programu. Nejprve jsme navštívili unikátní  Hundertwasserhaus, poté das Haus des Meeres – obří akvárium v centru Vídně s cizokrajnými exponáty a s vyhlídkovou terasou, ze které se nám naskytly úžasné výhledy na celou Vídeň. Po téměř dvouhodinové prohlídce této zvláštní ZOO jsme se vydali na procházku historickou částí Vídně, vyfotili jsme se u pomníku Marie Terezie a poté na krásném trávníku v Hofburgu. Prošli jsme kolem ustájených lipicánů a pak zamířili k dominantě Vídně – nádhernému Stephansdomu. Hamburgry a výborná zmrzlina nám byly odměnou za dlouhý pochod.

Odpoledne jsme se vydali opět autobusem k poslednímu cíli – zámku Schönbrunn s rozkvetlými zahradami. Zde jsme si v češtině vyslechli historii rodu Marie Terezie a procházeli mnoha nádhernými komnatami.

Bezproblémová cesta tam i zpět, vstřícný pan řidič, zajímavý výklad paní průvodkyně i krásné počasí zapůsobily na naše žáky natolik, že cestou zpět měli chuť zpívat a také zpívali. Zájezd se všem líbil a doufáme, že stejně povedený bude i příští rok.

 

Mgr. Martina Thaiszová, učitelka

 

 

 

 

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm