ÚKLID HOREČEK - ZACHRAŇ PANDORU

29.05.2018

Dne 30. 4. 2018 se žáci osmých tříd zúčastnili akce Zachraň Pandoru před znečištěním. Sraz účastníků byl pod schody skokanských můstků na Horečkách. Žáci byli rozděleni do klanů, dostali pro své skupiny mapky a byl jim přidělen i jeden z organizátorů akce z CVČ Astra. Úkolem bylo uklidit okolí Horeček v rozsahu 6 km. Žáci dostali k dispozici pytle, rukavice a snažili se vysbírat co největší množství odpadků. Mezi nálezy bylo i staré umyvadlo, starý hasicí přístroj, kovový sud, kusy plechu a jiné. Odpad pak byl od amfiteátru na Horečkách odvezen a žáci byli odměněni pokladem, který našli pomocí GPSky. Podařilo se nám nasbírat několik desítek pytlů odpadků a tím zbavit přírodu neekologické zátěže. Sponzory akce byli město Frenštát pod Radhoštěm, hotel Rekovice, portál www.uklidmecesko.cz a CVČ Astra.

Mgr. Alena Maňasová, koordinátor EVVO