Školní akademie

23.05.2018

Ve středu 16. 5. 2018 odpoledne ožily prostory frenštátského kinosálu dětským hemžením za bedlivého sledování dospělých přihlížejících. Děti a žáci Základní školy a Mateřské školy Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913 společně s jejich učiteli přichystali pro své rodiče, hosty a přátele školy tradiční školní akademii, která má ve škole více než dvacetiletou tradici. Letošní ročník byl pořádán v duchu významných osmičkových výročí, které si naše republika letos připomíná, a na pódiu se představily čtyři stovky účinkujících. Návštěvníci zde mohli během stopadesátiminutového programu zhlédnout pestrou přehlídku žákovské činnosti, v některých případech pod taktovkou samotných žáků. Každý z diváků si jistě přišel na své, mohl zde vidět skupinová vystoupení mladších žáků i dětí z MŠ, sólová i kolektivní vystoupení v tanci a recitaci, školní zvířecí cirkus, humorné scénky a divadlo v mateřském či anglickém jazyce, sportovní výkony starších žáků nebo cizojazyčné pásmo pěveckého sboru Švitorky. Příští den ve čtvrtek byla akademie pořádána také pro okolní školy a ty, kteří vystoupení nestihli předešlého dne.

Pro účinkující bylo jistě největší odměnou tleskající publikum a zcela zaplněné hlediště. Jiskřící oči, úsměv na tváři a radost z podařeného vystoupení dětí a žáků bylo zase odměnou těm dospělým školním aktérům, kteří stáli v pozadí této akce a tahali za nitky organizační. Poděkování za občerstvení pro všechny účinkující patří nadačnímu fondu Klub rodičů.

GALERIE