Bezpečně na cestě

Bezpečně na cestě

Přejít bezpečně silnici i v našem nevelkém městě začíná být stále větší problém. Proto se děti MŠ Markova zúčastnily vzdělávací akce „Dávej bacha, aneb Dětský den bez úrazů“ v CVČ Astra, která jim hravou formou přiblížila úskalí a nebezpečí, se kterými se mohou setkat na veřejných komunikacích a cyklostezkách. Děti si procvičily, jak být opatrné, soustředěné a ohleduplné při dopravních zátěžových situacích. Upevnily si pravidla správného přecházení, význam reflexních prvků na oblečení a dobře upevněné přilby při jízdě na kole. Zapojily se do pohybových aktivit, kde prokázaly orientaci v prostoru, znalosti pojmů nahoře, dole, vpravo, vlevo a základních pojmů jako jsou chodník, silnice, přechod pro chodce, semafor.... Pestré dopoledne se dětem líbilo i díky interaktivnímu divadlu, omalovánkám a výukovým plakátům zaměřených na prevenci rizikového chování. Největší radost měly z drobných dárečků, které dostaly na rozloučenou. Po návratu do školky jsme poctivě prověřili, co všechno si děti zapamatovaly a potom mohly zaslouženě obdržet „řidičský průkaz“.