Evropský den jazyků

03.10.2017

Evropský den jazyků

Dne 29. 9. 2017 jsme si v ZŠ Tyršova připomenuli Evropský den jazyků. Tento den se slaví každoročně 26. září a jeho cílem je propagace studia cizích jazyků v zemích Evropy.

První stupeň zařadil propagaci anglického jazyka do své výuky, žáci druhého stupně měli během dopoledne možnost zúčastnit se zábavných jazykových aktivit v učebně cizích jazyků a v multimediální učebně. Mnozí z nich se při plnění úkolů z anglického, německého a ruského jazyka dobře bavili. Někteří se aktivně zapojili do hledání ,,kešek", které bylo spojeno s reáliemi zemí, jejichž jazyky se ve škole učí. Ti úspěšní pak byli odměněni drobnými cenami.

Výsledkem bylo, že Evropský den jazyků přiblížil dětem také jazyky zemí, s nimiž běžně do styku nepřicházejí. A navíc uvědomění si společného základu slovanských jazyků a význam jazykové vybavenosti pro život.

Eva Šmírová, učitelka cizích jazyků