Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Velikonoce v družině 2017

12.04.2017

Jak už bývá v naší družině dobrým zvykem, týden před Velikonocemi, v pondělí 10. dubna, proběhl projektový den Tradiční Velikonoce.  Dle osvědčeného scénáře se nacházela v každém oddělení dílna, ve které si mohly děti i rodiče vyrobit malou drobnost s velikonoční či jarní tematikou.

         V první dílně se usadila paní Křištofová, která s námi spolupracuje již několik let. S její pomocí si děti mohly vyrobit věneček z proutí, zdobený jarními i velikonočními motivy.  Paní  Křištofová byla jako vždy perfektně připravená, děti byly spokojené a trpělivě čekaly v řadě, až se na ně dostane.

 

 

Ve druhé dílně se již tradičně pletly velikonoční pomlázky. Zde se tuto činnost děti učily pod vedením pana učitele Ondryáše, kterému sekundovali dva zástupci z řad rodičů, paní Miková a pan Ivan. Všichni tři měli celou dobu plné ruce práce. V tomto oddělení bylo neustále plno. Zájemci o tatary byli velice trpěliví, což nejvíc udivovalo paní vychovatelky. Všichni kluci a děvčátka byli nakonec uspokojeni a odcházeli s krásnými pomlázkami. Hold, kdo si počká, ten se dočká!

          Do třetího oddělení jsme usadili paní Vrtalovou, která se naší akce zúčastnila poprvé.  Přestože byla nováček, nezalekla se a byla výborně připravená. Učila děti malovat vajíčka roztaveným voskem. Vajíčka chtěli malovat téměř všichni, a tak zde byl velký nával, který paní Vrtalová bravurně zvládala. K ruce jí byla naše bývalá kolegyně Lenka Šmiřáková.

          Ve čtvrtém oddělení si mohly děti pod vedením paní vychovatelky Zabloudilové vyrobit přáníčko, zdobené vyřezávanou dekorací nebo si z těchto drobných dřevěných ozdob vyrobit ozdůbku na jarní větvičku.  Některým dětem se vyřezávané dekorace tak líbily, že si je s radostí pověsily na krk jako skvělou ozdobu. No, proti gustu žádný dišputát.

          V posledním, pátém oddělení se pod trpělivým vedením paní učitelky Pavlasové zdobily perníčky, které jsme již před týdnem napekli ve školní cvičné kuchyni. Na zdobení a pojídání perníčků se děti těší celý týden. Při této oblíbené činnosti se vystřídaly všechny děti. Mlsání si nikdo nechtěl nechat ujít. Někteří mysleli i na rodinné příslušníky, jako třeba Verunka, která měla perníčky i pro tatínka. „A já jsem perníky všechny snědla sama,“ okomentovala svoji práci Nina.  „Já jsem vyrobila něco pro maminku, tatínka i brášku,“ svěřila se spokojeně Patrička. „A já jsem stihl oběhnout všechny dílny, a tak mám toho spoustu,“ dodal hrdě Ondra.

          Akce se všem líbila. Děti byly spokojené a mnohé nechtěly jít domů dříve, než si projdou všechny dílny. A to je pro nás ta největší odměna. Děkujeme všem našim hostům, že si pro nás našli chvilku, aby dětem předali kousek velikonočních tradic a něco nového je naučili. To je také cílem naší akce. Děkujeme a zase za rok!

GALERIE

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm