14.05.2019 | Děti MŠ Markova slaví úspěch ve výtvarné soutěži

Děti MŠ Markova slaví úspěch ve výtvarné soutěži

Malí výtvarníci Václav Svoboda a Ondřej Řezníček uspěli v okresní soutěži „Požární ochrana očima dětí“, kterou vyhlásilo Okresní sdružení hasičů v Novém Jičíně.

23.04.2019 | Jaro ťuká na skořápky

Jaro ťuká na skořápky

Jaro ťuká na skořápky. A nejen na skořápky, ale i na okna a dveře naší mateřské školy. Pustili jsme jaro dál a přivítali ho se vším, co k tomu patří.

13.03.2019 | Pohádkové čtení nejen s babičkou

Pohádkové čtení nejen s babičkou

Pravidelné předčítání je ve frenštátské Mateřské škole Markova samozřejmostí. Čtou paní učitelky, dokonce už i některé děti, ale nejvzácnější je, když přijdou číst osoby blízké dětem. Babičky, dědečkové, rodiče či sourozenci si udělají na pár minut čas a přinesou si do školky svoji oblíbenou knihu.

20.02.2019 | Pohádkový karneval v mateřské škole

Pohádkový karneval v mateřské škole

Celý týden děti malovaly pohádkové postavičky, poslouchaly pohádky, skládaly papíry do nekonečně dlouhých řetězů a těšily se na pátek. Tento den totiž proběhl očekávaný karneval v prostorách CVČ Astra

12.02.2019 | Lyžujeme se Sluníčkem – MŠ Markova

Lyžujeme se Sluníčkem – MŠ Markova

Během prosluněného týdenního kurzu děti získaly základní lyžařské dovednosti pod vedením zkušených instruktorů a zažily zimní radovánky na sněhu. Dozvěděly se také, jak se správně oblékat a chránit před možným nebezpečím při zimních sportech. Poslední páteční den byli pozváni rodiče, aby zažili a podpořili sportovní atmosféru závodů a slavnostní vyhlášení a ocenění všech dětí.

17.12.2018 | Sváteční setkání se seniory v Domově Hortenzie

Sváteční setkání se seniory v Domově Hortenzie

V předvánočním čase děti z Valášku zpívaly, tančily a darovaly vlastnoručně vyrobená novoroční přání.

12.12.2018 | Když se někdo zeptá, jak vyrobit čerta, odpovím mu vesele, to ať řeknou andělé!

Když se někdo zeptá, jak vyrobit čerta, odpovím mu vesele, to ať řeknou andělé!

V předvánočním čase jsme se společně s rodiči a dětmi sešli v mateřské škole na Mikulášské nadílce. Aby nám čekání na Mikuláše rychleji ubíhalo, vytvořily si děti za pomoci rodičů čertíka z krabičky a pak už jen dychtivě očekávaly příchod opravdového čerta.

11.12.2018 | Dávno zapomenuté Vánoce

Dávno zapomenuté Vánoce

Rok s rokem se sešel a děti MŠ Markova se v předvánočním období opět vydají za zábavou, vzděláním i novými zkušenostmi do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

15.10.2018 | Výsledky sběru papíru v MŠ

Výsledky sběru papíru v MŠ